Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Grida Duma fotografohet me funksionarin e lartë të BE-së, kush është zyrtari dhe ku u takuan? (Foto)

Postuar: 25/05/2019 - 11:15

Ish-deputetja e Partisë Demokratike dhe pedagogia Grida Duma është fotografuar me funksionarin e lartë të BE-së, zotin Andrea Mogni, këshilltar i lartë Ekonomik në BE dhe akademik në në Universitetin Saint-Louis, Bruksel. Zoti Mogni u takua me Dumën, pas një leksioni në universitetin “Luarasi”.

Meqë operojnë të dy në fushën akademike dhe që lidhet me të rinjtë, ata folën se çfarë duhet bërë konkretisht që rinia studentore të mund të njohë se si do të jetë perspektiva europiane për profesionet e tyre.

Ku duhet të jenë të fokusuar që të jenë të përgatitur për të ardhmen dhe si të jenë më të qartë për të konkurruar për fondet europiane. Axhenda e integrimit të Shqipërisë në Europë ka qenë gjithmonë në qendër të impenjimeve të zonjës Duma.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 13:55

Këngëtarja shumë e komentuar në media prej vitesh, për karrierën, por edhe për jetën private, Çiljeta Xhilaga ka çuar sot Fernandon në klasë të parë dhe sigurisht emocionet kanë qenë të mëdha në këtë ditë të rëndësish

Postuar: 16/09/2019 - 13:41

Aktori i njohur Olsi Bylyku i ka bërë një surprizë të veçantë të dashurës së tij në ditën e lindj

Postuar: 16/09/2019 - 13:00

Ishte bashkëshortja e Lorik Canas , Monica zbuloi lajmin e bukur me anë të një postimi në Instagr

Postuar: 16/09/2019 - 12:47

Ndarja e këngëtares së njohur, Adele nga bashkëshorti i saj Simon Konekci ka qenë në qendër të vë

Postuar: 16/09/2019 - 12:02

Prej ditësh është diskutuar marrëdhënia mes dy këngëtarëve të cilët shqueshin për miqësinë e tyre

Postuar: 16/09/2019 - 11:44

Balerina Hueyda El Saied, është emocionuar  teksa ka çuar të birin në klasë të parë në Lukse

Postuar: 16/09/2019 - 11:36

Adelina Ismaili nuk i mungoi muzikës këtë verë sepse solli një super hit në bashkëpunim me Rina B