Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Habisin studiuesit/ Mos e detyroni partnerin të bëjë seks kur nuk ka dëshirë, ja çfarë rrezikoni

Postuar: 14/09/2018 - 22:55

Allan Pacey, profesor andrologjie në Universitetin e Shefilldit, ka këshilluar femrat që mos t’i tregojnë meshkujve ditët kur duhet të bëjnë seksnë mënyrë që të ngjizin një fëmijë, pasi kjo gjë shkakton “ankth performance” te partneri.

“Shumë femra përdorin aplikacione për të llogaritur 24-orëshin kur janë më pjellore, ndërsa të tjera përdorin pajisje për të parë nivelin e hormoneve apo për të kontrolluar temperaturën. Gjithë ky planifikim prish atmosferën e çiftit dhe i heq dëshirën mashkullit. Nëse mashkulli nuk ka dëshirë, nuk ka asnjë shans për të mbetur shtatzënë”, shpjegon ai.

Profesori thotë se nuk ka asgjë të keqe me planifikimin, por detajet nuk duhen ndarë me partnerin. “Nuk mund t’i thuash burrit që të mos ejakulojë pasi javën tjetër ke ditën e caktuar në kalendar. Gjithashtu, nuk është e mundur që t’i dërgosh mesazh që të kthehet në shtëpi, kur ai është në mes të punës dhe me shumë mundësi i stresuar nga ajo”, tha Pacey.

Ai shtoi se femrat duhet ta programojnë seksin pa e marrë vesh partneri. “E di që femrat janë të zgjuara dhe mund ta bëjnë këtë si të ishte diçka e paplanifikuar. Meshkujt as do e kuptojnë kurrë”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/04/2019 - 16:07

Treshja e famshme Erion Isaj, Bes Kallaku dhe Olsi Bylyku gjithmonë kanë treguar se midis tyre ekziston një shoqëri e pastër.

Sot Olsi feston ditëlindjen dhe ka marrë urimet më të bukura nga dy miqtë e tij.

Postuar: 18/04/2019 - 14:38

Që kur ish-aktorja e njohur Meghan Markel u martua me Princ Harryn jeta e saj dhe familja kanë qe

Postuar: 18/04/2019 - 14:20

Koreografi Aldi Nako ka ndarë në rrjetet scociale me anë të një foto, ku tregon se si u mblodhën

Postuar: 18/04/2019 - 13:30

Një nga moderatoret e njohura shqiptare, e cila ka prezantuar një sërë emisionesh radiofonike ësh

Postuar: 18/04/2019 - 13:18

 Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj nuk fshihen më.Së fundmi, Arbana ka publikuar nj

Postuar: 18/04/2019 - 08:42

Blogerja e njohur Armina Mevlani është bërë nostalgjike ditën e djeshme dhe ka ndarë me ndjekësit

Postuar: 18/04/2019 - 08:32

Redona Koçi është emri i vajzës që është cilësuar si avokatja më seksi në vendin tonë.