Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Harry dhe Meghan duan të largohen nga Pallati, Mbretëresha iu bën atë që nuk e prisnin

Postuar: 25/03/2019 - 13:26

Siç dihet që pas martesës së bujshme, Princ Harry dhe Meghan Markle kanë qenë shumë të komentuar në media. Çifti i njohur është në pritje të fëmijës së parë dhe prej kohësh është përfolur se duan që të shkëputen nga Pallati mbretëror dhe për këtë arsye po e ndërtojnë shtëpinë e tyre larg familjes.

Mirëpo, siç duket kjo gjë nuk i ka pëlqyer aspak Mbretëreshës Elizabeth e cila për të ruajtur Meghan dhe Harryn thuhet se do të rimarr në punë Christopher Geidt, i cili do të rivendoset në postin e Lordit të Përhershëm të Pritjeve dhe detyra e tij kryesore është që të ruaj dhe të ketë një sy tek çifti i famshëm.

“Madhëria e saj e vlerëson këshillën e mençur të Geidt-it. Ky rol i ri i jep atij një status formal përsëri”, ka treguar për mediat e huaja Richard Eden.

Ndër të tjera mediat e huaja rrëfejnë se duke qenë se Geid është kryetar i Trustit të Komonuelthit Britanik do të mundohet që të punojë ngushtë me Herryn dhe Meghan që ata ta bëjnë sa më mirë punën e tyre si president dhe zv/ presidente.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 23:52

Kylie Jenner, miliarderja më e re në listat e njerëzve më të pasur, motra më e vogël e familjes së famshme Kardashian-Jenner, 21 vjeçarja më e famshme në planet, si rrallë herë ka rrëfyer një pjesë të jetës së saj, të

Postuar: 18/07/2019 - 23:33

 Blendi Fevizu ka gati 20 vite që është pjesë e ekranit shqiptar dhe tashmë ka krijuar një i

Postuar: 18/07/2019 - 22:12

Balerina e njohur shqiptare, Klaudia Pepa ka dhënë një këshillë të vlefshme për të gjithë ndjekës

Postuar: 18/07/2019 - 21:06

Ditët e fundit u përhap lajmi se sopranoja e famshme, Inva Mula, është ndarë nga bashkëshorti i s

Postuar: 18/07/2019 - 20:13

Këngëtari i njohur nga Kosova, Enur Pakashtica, ka rrëfyer një eksperiencë vërtet të frikshme që

Postuar: 18/07/2019 - 19:49

Ori Nebiaj së fundmi po i argëton shikuesit me emisionin e pasdites “Pushime në Top”.

Postuar: 18/07/2019 - 13:54

Reperi Arkimed Lushaj, ose Stresi, njihet si djalë i keq dhe i rrëmujshëm.