BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat ‘bombë’ dhe paralajmëron Sali Berishën: Ja si gënjeu stafi i tij i çoroditur dhe i trembur

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat
x
BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x

Gossip

“Hekra, soba, lavatriçe e kongë vipash me shit”/ Nuk përmbahet aktorja e njohur shqiptare, shpërthen keq ndaj Arbana Osmanit dhe produksionit të ‘Big Brother VIP’

“Hekra, soba, lavatriçe e kongë vipash me shit”/ Nuk

Aktorja Egla Ceno nuk i është ndarë ironisë me produksionin e ‘Big Brother VIP’ dhe moderatoren Arbana Osmani.

Sëfundmi, përmes një komenti ajo ka ironizuar këngët me porosi që po bëhen për banorët e ‘Big Brother VIP’.

Komenti i plotë:

“Hekra, soba, lavatriçe e kongë vipash me shit”

Në këtë edicion të BëBëVësë, Vetëm Arbana Osmani, ka ngelur pa këngë personale. Monika ishte e para që u pajis me një këngë personale, pastaj të tjerët me radhë. Por o e meriton Arbana një këngë o nuk e meriton askush tjetër! Falë Arbanës dhe produksionit Shqiptarët prekën nga afër VIP-at e tyre. Dhe të mendosh që titulli është gati: “Yjeeee”.

Fundja, Arbana i ka promovuar kaq bukur këngët me porosi për banorët e shtëpisë sa që ajo e meriton një këngë vetëm për vete. Nuk do na vinte keq ta dëgjonim para dhe pas buke, disa herë në ditë. Nejse!

Para disa javësh, Monika i bëri një kërkesë Elgit Dodës që ti shkruante një këngë personale për pilotin. Elgiti nuk ia përtoi, ia solli këngën brenda shtëpisë. Madje, ia këndoi live. Aq shumë u gëzua Monika për këngën e saj personale sa një ditë, ndërkohë që kënga transmetohej në shtëpinë e BBV, u hodh në pishinë, në mes të Janarit. Nejse!

Po ashtu edhe Enxhel i bëri një kërkesë Dagzit që ti bënte një këngë personale dhe t’ia sillte dhuratë për Shën Valentinin. Kënga e Enxhelit akoma nuk “ka dalë nga furra”. Nejse!

Këngë gjithashtu u krijua dhe u këndua nga vëllezërit Lleshi për Trixën, Arjolën, Ilirin dhe Donaldin. Kujtojmë disa vargje: “Muhabet po bën Donaldi, shtrëngu fort si Garibaldi. Po çka ke mori Batriks, pasha zotin ti je fiks. Po përzihet dhe Arjola, ka marrë vesh se ka shkri bora”. Nejse!

Është bërë kjo moda e këngëve me porosi si ai vargu që dëgjojmë nëpër lagje, “Hajde hekra, soba, lavatrice e kongë vipash me shit”. Nuk e dinim që Shqipëria kishte autorë dhe kompozitorë të nivelit Moxartian, se edhe ai lumadhi me porosi i bënte ato perlat e veta që kanë ardhur deri te veshët tanë sot! Vesh që dëgjojnë edhe “kongë vipash me shit”!