BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Gossip

“Hera ime e dytë në BBV2 ka qenë pak vuajtje”, ish-banorja zbulon kush e ‘mori në qafë’ për të rihyrë në 'shtëpinë e shqiptarëve'

“Hera ime e dytë në BBV2 ka qenë pak vuajtje”,

Pas përfundimit të edicionit të dytë të “Big Brother VIP”, Efi Dhedhes vendosi që të ‘zhdukej’ nga vëmendja e opinionit publik. E të gjithë kanë qenë kuriozë që të dinë se çfarë ka ndodhur me të?

Mbrëmë ajo ishte e ftuar në emisionin “Më lër të flas”, ku ka rrëfyer se nuk është ndjerë mirë emocionalisht dhe psikologjikisht dhe i është dashur të marrë kohë për të punuar me veten, për të reflektuar.

Ish-banorja tregoi se për një pjesë të kohës ka pasur probleme të rrethohej nga njerëzit, dhe se nuk ndihej mirë mes turmave të mëdha. E pyetur se kush është personi që ‘e mori më qafë’, duke e këshilluar që të rifutej në Big Brother VIP 2, Efi tha se Donaldi, megjithatë janë rregulluar dhe ai është i falur.

“Hera ime e dytë në BBV2 ka qenë pak vuajtje”,

Romeo: Efi, që prej përfundimit të Big Brother VIP Albania 2 ti je zhdukur, çfarë ka ndodhur?

Donaldi: Zhdukur nuk mund ta themi sepse Efi është e gjallë.

Efi: Kam dalë në lajmërim si person i zhdukur? Këtu jam për Zotin.

Donaldi: Po mor të pamë te “Top Story”, ndërtuan atje një temë për ty.

Efi: Me vërtet, se paskam parë. Ja ku jam, ju më gjetët.

Romeo: Si ka qenë jeta jote këtë periudhë?

Efi: Këtë periudhë kam vendosur t’i përkushtohem vetes time për të bërë gjërat që do ti themi më pas. Unë kam qenë në emision gjatë daljes time të parë, pas hyrjes time të dytë ne nuk jemi parë, por gjërat nuk shkuan edhe aq mirë.

Romeo: Po pse nuk shkuan edhe aq mirë?

Efi: E kam fjalën për gjendjen time psikologjike dhe emocionale. Hera ime e dytë në BBV2 ka qenë pak vuajtje, përtej shakave dhe thjesht kam dashur të qëndroj të reflektoj. Kam pasur probleme edhe me njerëzit. Nuk ndjehesha mirë kur dilja, kur kishte shumë njerëz rreth e rrotull meje kështu që kam dashur të rri vetëm.

Donaldi: Mirë, çfarë shkoi keq te hyrja jote e dytë? Pse e përjetove keq ose çfarë të mërziti?

Efi: Dua të ndalojmë shumë pak këtu. Unë jam njeri shumë emocional, pavarësisht se dukem ‘mehh’ kështu. Si njeri emocional që jam gjërat nuk shkuan ashtu sikurse i kisha parashikuar. Ka pasur shumë presion psikologjik, Primet unë thjesht doja që të mbaronin dhe përfundoi.

Donaldi: Rifutja ishte një vendim shumë i gabuar për ty pra?

Efi: Nuk di ta them nëse ishte një vendim i gabuar…

Romeo: Kush ta dha si ide kur e pyete ‘a të futem’?

Donaldi: Po mor thuaje, pse ç’problem ka.

Efi- Romeos: Vëllai jot ma dha. Mora zotërinë, vëllain tënd në telefon dhe…

Donaldi: Dhe unë të thash… Më ka pyetur Efi ‘si mendon, a mund të rifutem në Big Brother?’ dhe unë i thash “patjetër që po”.

Efi: Të më kishe thënë “jo”, nuk do të isha futur.

Romeo: Domethënë të mori Donaldi më qafë?

Efi: Po po, Donaldi e ka fajin.

Donaldi: Kompania jonë paguan edhe një fije sigurimi për të gjitha këto dëmet dhe unë mendoj se juve ju kanë ardhur ata korrierët tanë edhe…

Efi: Po po, kanë ardhur. U rregulluam, është mbyllur kjo temë, nuk kemi pse e diskutojmë më. Je i falur.