BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë janë hapur pesë dosje penale për politikanët e lartë, SHBA ka nisur hetimet për Metën, Berishën dhe...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë
x
BREAKING NEWS

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te mesazhet dhe takimet me ish-agjentin e FBI, mediat amerikane tregojnë si funksiononte skema dhe publikojnë informacionin që mund të tronditë kryeministrin shqiptar

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te
x
BREAKING NEWS

27 Janar 2023

27 Janar 2023
x
BREAKING NEWS

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj
x
BREAKING NEWS

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse zbarkoi në zyrën e Altin Dumanit: Çështje të bujshme që janë hapur dhe nuk mbaron këtu

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse
x
BREAKING NEWS

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar? Ambasadorja Hohmann zbardh të vërtetën

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar?
x
BREAKING NEWS

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare", Salianji: Edi Rama sot minimalisht duhet të dorëhiqet

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare",
x
BREAKING NEWS

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja çfarë i kërkova dje me urgjencë ambasadës amerikane

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja
x

Gossip

Humbje e madhe! Ikona e Hollywood-it ndahet nga jeta, vuante nga një sëmundje e rëndë (Foto+Emri)

Humbje e madhe! Ikona e Hollywood-it ndahet nga jeta, vuante nga një

Ikona e Hollywood-it, aktori i njohur amerikan Clarence Gilyard Jr ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare.

Mediat e huaja shkruajnë se aktori i talentuar ndërroi jetë në moshën 66-vjeçare pasi vuante nga një sëmundje, pa u thënë specifikisht se çfarë.

Gilyard për dy dekada punoi në Hollyëood, por më pas u shkëput dhe u bë pjesë e shfaqeve teatrale përpara se të vazhdonte të bëhej profesor i asociuar në 2006.

Gilyard bëri debutimin e tij në film në vitin 1986 në Top Gun, duke luajtur së bashku me Tom Cruise si oficeri i përgjimit të radarit F-14 Tomcat. Ishte e lehtë për Gilyard të përshtatej me rolin, pasi kishte lindur në një familje ushtarake dhe ishte rritur në bazat e Forcave Ajrore në Haëaii, Teksas dhe Florida.

Roli i tij më i dukshëm, megjithatë, ishte ai i Theo, hakerit kompjuterik të Hans Gruber në vitin 1988 Die Hard.

Gilyard gjithashtu performoi në skenë dhe në ekranin e vogël, veçanërisht duke luajtur si Conrad McMasters në serialin dramatik ligjor të ABC Matlock.  Ai gjithashtu kishte një rol kryesor si James Trivette në serinë e krimit aksion të CBS, Ëalker, Texas Ranger. Aktori i njohur ishte babai i 6-të fëmijëve.

Humbje e madhe! Ikona e Hollywood-it ndahet nga jeta, vuante nga një