BREAKING NEWS

Çfarë është aplikacioni ku flisnin Rama-McGonigal? Evi Kokalari zbardh detajet: Përdoret nga CIA

Çfarë është aplikacioni ku flisnin Rama-McGonigal? Evi
x
BREAKING NEWS

"McGonigal, djallëzor si Putini", deklarata e fortë e ish-të dashurës së ish-zyrtarit: Tradhtoi FBI-në për para

"McGonigal, djallëzor si Putini", deklarata e fortë e
x
BREAKING NEWS

Rrëfimi ish-të dashurës së McGonigal, Bushati: Dëshmia e sotme tregon që miqësia me Ramën ishte e fortë

Rrëfimi ish-të dashurës së McGonigal, Bushati: Dëshmia
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Shqipëria ka hyrë në historinë drejt bashkimit etnik, është koha jonë

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Shqipëria ka hyrë
x
BREAKING NEWS

"Çantën e mbushur me para", ish-e dashura zbulon se çfarë i tha ish-zyrtari i FBI-së

"Çantën e mbushur me para", ish-e dashura zbulon se
x
BREAKING NEWS

“E nisa e dehur”/ A është penduar? Ish-e dashura e McGonigal rrëfen si fundosi ish-agjentin

“E nisa e dehur”/ A është penduar?  Ish-e dashura e
x
BREAKING NEWS

Çfarë i tregoi FBI-së për Shqipërinë? Ish-e dashura e Mc Gonigal tregohet e prerë në përgjigjen e saj

Çfarë i tregoi FBI-së për Shqipërinë? Ish-e
x
BREAKING NEWS

Serbia po njeh pavarësinë? Komunikata zyrtare po shpërndahet me shpejtësi në rrjet: Republika e Kosovës...(FOTO)

Serbia po njeh pavarësinë? Komunikata zyrtare po shpërndahet me
x

Gossip

Humbje e madhe! Media në zi, ndahet nga jeta ikona e njohur e televizionit, prezantues, shkrimtar i 33 librave dhe pianist (Emri+Foto)

Humbje e madhe! Media në zi, ndahet nga jeta ikona e njohur e televizionit,

Është ndarë nga jeta në moshën 93-vjeçare, Piero Angela, prezantuesi televiziv italian, gazetar shkencor, shkrimtar dhe pianist.

Lajmin e trishtë e dha djalit i tij, Albertos, përmes një postimi në Facebook. Piero Angela ishte 93 vjeç por ishte aktiv në media deri në fund.

Humbje e madhe! Media në zi, ndahet nga jeta ikona e njohur e televizionit,

“Trupi im është si një makinë: motori do të ketë 80 mijë kilometra, por shoferi është vetëm 45 vjeç”, u shpreh gjatë një interviste për moshën e tij të nderuar.

Kujtojmë që Piero Angela filloi si reporter radioje, më pas u bë korrespondent i huaj dhe u vendos si drejtues i emisionit të lajmeve Rai . Ai njihet më së shumti si krijuesi dhe prezantuesi i programeve të transmetimit të modeluar sipas dokumentarëve të BBC-së dhe David Attenborough, me të cilët është krahasuar shpesh, si dhe për gazetarinë e tij shkencore të botuar në botime të shumta.

Humbje e madhe! Media në zi, ndahet nga jeta ikona e njohur e televizionit,

Angela shkroi tridhjetë e tre libra, të cilët shitën mbi tre milionë kopje, morën shumë diploma nderi, bëri mbi gjashtëdhjetë dokumentarë dhe qindra episode televizive, fitoi shtatë Telegatto dhe tetë herë fitoi çmimin kombëtar.