BREAKING NEWS

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të energjisë, ERE del me njoftimin e papritur

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të
x
BREAKING NEWS

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje të reja nga biznesi i Vis Martinajt: Kishte lidhje me elementë të botës së krimit në të gjithë Shqipërinë, fitimet rriteshin për shkak të...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën paralajmërimin e frikshëm: Jemi në “luftë” me Iranin ndërsa qeveria...

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia
x
BREAKING NEWS

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat janë kriteret për tu bërë efektiv policie

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një grua nga Berati, zbardhen dyshimet e policisë

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një
x

Gossip

Humbje e madhe! Media në zi, ndahet nga jeta ikona e njohur e televizionit, prezantues, shkrimtar i 33 librave dhe pianist (Emri+Foto)

Humbje e madhe! Media në zi, ndahet nga jeta ikona e njohur e televizionit,

Është ndarë nga jeta në moshën 93-vjeçare, Piero Angela, prezantuesi televiziv italian, gazetar shkencor, shkrimtar dhe pianist.

Lajmin e trishtë e dha djalit i tij, Albertos, përmes një postimi në Facebook. Piero Angela ishte 93 vjeç por ishte aktiv në media deri në fund.

Humbje e madhe! Media në zi, ndahet nga jeta ikona e njohur e televizionit,

“Trupi im është si një makinë: motori do të ketë 80 mijë kilometra, por shoferi është vetëm 45 vjeç”, u shpreh gjatë një interviste për moshën e tij të nderuar.

Kujtojmë që Piero Angela filloi si reporter radioje, më pas u bë korrespondent i huaj dhe u vendos si drejtues i emisionit të lajmeve Rai . Ai njihet më së shumti si krijuesi dhe prezantuesi i programeve të transmetimit të modeluar sipas dokumentarëve të BBC-së dhe David Attenborough, me të cilët është krahasuar shpesh, si dhe për gazetarinë e tij shkencore të botuar në botime të shumta.

Humbje e madhe! Media në zi, ndahet nga jeta ikona e njohur e televizionit,

Angela shkroi tridhjetë e tre libra, të cilët shitën mbi tre milionë kopje, morën shumë diploma nderi, bëri mbi gjashtëdhjetë dokumentarë dhe qindra episode televizive, fitoi shtatë Telegatto dhe tetë herë fitoi çmimin kombëtar.