Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I bëri publik emrin, Arbana Osmani tregon historinë e trishtë dhe zbulon përse mbeti në klasë tek lënda e Iris Luarasit

Postuar: 21/10/2019 - 22:36

Në emisionin “Shiko kush luan” pedagogia Iris Luarasi gjatë puntatëso zbuloi disa studentë VIP që i ka ngelur në shkollë dhe mes tyre ishte edhe Arbana Osmani.

Irisi tha se ajo nuk e frekuentoi lëndën “Gazetaria e Radios” dhe për pasojë përsëriti lëndën.Lidhur me këtë deklaratë të pedagoges ka reaguar Arbana Osmani dhe ka treguar se nuk e ka frekuentuar sepse ishte në punë dhe me ato lek mbante familjen.
 
“Në vitin e dytë të fakultetit për mua që punoja në “Top Albania Radio”, ishte i pamundur frekuentimi i të gjitha lëndëve.  Kisha luftuar shumë për atë vend pune dhe në atë kohë kur im at ishte i papunë dhe ne jetonim në një shtëpi të vogël me qera, puna ime ishte shumë e rëndësishme. Përveç kësaj, isha duke ndjekur edhe pasionin tim, të cilin një pjesë e mirë e pedagogëve e kanë mbështetur, me përjashtime shumë të rralla, siç ishte rasti i Zysh Irisit. Unë e dija që do të më mbeste në klasë ende pa filluar mësimi, pasi kisha dëgjuar sa strikte ishte, por atë vit zgjedhja për mua ishte puna. Do të doja shumë të isha në çdo leksion të saj sepse “Gazetaria e Radios” ishte lënda ime e preferuar ( dhe në fakt vlerësimi pastaj për mua ka qenë 10) por nuk mundesha sepse emisioni im në radio ishte të mërkurën në orën 12  pikërisht kur fillonte leksionet Zysh Irisi”, shkruan Arbana.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2019 - 22:18

Këngëtarja e njohur Elvana Gjata është artistja që Sergio pëlqen më së shumti.

Këtë e zbuloi sot vetë këngëtari në emisionin “Shiko kush Luan”.

Postuar: 16/11/2019 - 21:21

Gazetari Blendi Fevziu tregoi edhe një histori të vërtetë, që i ka ndodhur kur ishte kur ishte nx

Postuar: 16/11/2019 - 19:20

Enki Braçaj, ish-moderatore e Zjarr Tv, ka qenë një ndër vajzat që thyen tabutë ne ekranin shqipt

Postuar: 16/11/2019 - 16:24

Prej disa kohësh moderatorja dhe aktorja Rudina Dembacaj është në qendër të mediave rozë.

Postuar: 16/11/2019 - 16:16

Aktori i njohur Bes Kallaku tregoi se i është dashur të qëndrojë larg familjes gjatë xhirimit të

Postuar: 16/11/2019 - 15:59

Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha ka arritur një sukses të madh me këngën “Meant to be&rdqu