BREAKING NEWS

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan
x

Gossip

I nxorën letrën private të së atit që bëri bujë në media, avokatët e Meghan Markle kërkesë urgjente organeve kompetente. Zbardhet vendimi që u mor në lidhje me gjyqin

I nxorën letrën private të së atit që bëri

Padia kundër tabloidit “Associated Newspapers” për shkelje të privatësisë nuk ka nevojë të shqyrtohet në gjykatë dhe se kjo e fundit duhet të vendosë në favor të Dukeshës, kështu kanë deklaruar avokatët e Dukeshës së Sussex, Meghan Markle.

Meghan deklaron se botimi i letrës ishte një “keqpërdorim” i informacionit privat dhe shkelje e të drejtave të autorit.

Bashkëshortja e nipit të Mbretëreshës Elizabeth, Princ Harry, ngriti padi ndaj tablodit për shkak se botoi ekstrakte të një letre me shkrim që ajo i dërgoi babait të saj Thomas Markle, në gusht 2018.

Gazeta ndërkohë ka argumentuar se dukesha ishte e gatshme që çështje të tjera private të bëheshin publike nëse i përshtateshin interesave të saj dhe se botimi i disa pjesëve të letrës ishte i justifikuar.

Kjo në përgjigje të intervistave që miqtë e saj anonimë kishin dhënë revistës amerikane “People”.

Çështja po shqyrtohet në Gjykatën e Lartë të Londrës nga gjyqtari Mark Warby, i cili sipas avokatëve mbrojtës duhet të japë një gjykim të shkurtër në favor të ish-aktores amerikane.

Ata thanë se vendimi për të botuar letrën ishte një sulm ndaj “jetës private, jetës familjare dhe korrespondencës së Dukeshës”.

Gjyqi do të fillonte javën e kaluar, por u shty deri në fund të vitit 2021 për shkak të një arsyeje “konfidenciale”.