BREAKING NEWS

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën paralajmërimin e fortë: Publikimet janë mesazhe, sulmi kibernetik vazhdon

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën
x
BREAKING NEWS

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Bisedat e 506 mijë shqiptarëve në WhatsApp janë nxjerrë në shitje

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x

Gossip

I përjashtuan nga portreti familjar, Princ Harry dhe Meghan Markle i përgjigjen familjes mbretërore

I përjashtuan nga portreti familjar, Princ Harry dhe Meghan Markle i

Së fundmi pallati mbretëror ndau portretin e ri të familjes mbretërore, ku qartazi u duk se nuk kishte vend për Princ Harry-n dhe Meghan Markle.

Pas këtij momenti, fotografi Misan Harriman ndau një foto bardhë e zi që shkrepi nga Duka dhe Dukesha e Sussex-it duke qëndruar afër teksa shtrëngonin duart me njëri-tjetrin.

“Duka dhe Dukesha e Sussex-it pak momente përpara se të merrnin pjesë në ceremoninë e hapjes së @OneYoungWorld muajin e kaluar”, shkroi Harriman në foton në Instagram.

Ky imazh u komentua gjatë si një përgjigje, për foton e ndarë nga mbretërorët, ku dukej vetëm Mbreti Charles III, bashkëshortja e tij Camilla dhe Princ William dhe Kate Middleton.

Më herët Sussex-ët morën pjesë në një samit, i cili u zhvillua në Mançester, Angli, më 5 shtator.

I përjashtuan nga portreti familjar, Princ Harry dhe Meghan Markle i

Pas paraqitjes së tyre në samit, çifti u nis për në Gjermani për të marrë pjesë në ngjarjen e Lojërave Invictus “Dusseldorf 2023 – Një vit për të shkuar”.

Por udhëtimi i tyre u ndërpre kur Pallati Buckingham njoftoi më 8 shtator se shëndeti i mbretëreshës po rëndohej dhe Harry nxitoi në Skoci për të qenë pranë gjyshes së tij.

I përjashtuan nga portreti familjar, Princ Harry dhe Meghan Markle i

Ajo vdiq disa orë më vonë dhe Harry, për fat të keq, nuk arriti në kohë për të thënë lamtumirën e tij. Dhe burimet thuhet se pretendojnë se Harry mësoi për vdekjen e monarkes së ndjerë në internet.

Harry dhe Markle nderuan Mbretëreshën së bashku me Princin William, Kate Middleton, Mbretin Charles III dhe pjesën tjetër të familjes mbretërore, pavarësisht tensioneve që kur ata dhanë dorëheqjen nga detyrat e tyre mbretërore në 2020.

Markle dhe Harry morën pjesë në funeralin e mbretëreshës, ku ish-aktorja u pa duke derdhur lot dhe çifti u ul në rreshtin e dytë.

Fotot e reja të çiftit të bashkuar vijnë vetëm dy ditë pasi pallati publikoi një portret të William, Middleton, Charles dhe bashkëshortes së Mbretëreshës Camilla Parker-Bowles, i cili u bë pak çaste para funeralit të Mbretëreshës.

Në mënyrë të dukshme mungonin në portret Harry dhe Markle, duke dhënë më tej prova të tensioneve të familjes mes tyre.