BREAKING NEWS

Rama flet për prestigjozen “Le Monde”: Shembja e Teatrit Kombëtar prodhoi një gënjeshtër të madhe

Rama flet për prestigjozen “Le Monde”: Shembja e Teatrit
x

Gossip

I përmalluar për atdheun dhe gjuhën shqipe, Ermal Meta jep lajmin e mirë: Shumë shpejt do të...

I përmalluar për atdheun dhe gjuhën shqipe, Ermal Meta jep lajmin

Këngëtari shqiptar, Ermal Meta, në një intervistë për emisionin “Hipokrati” u shpreh se në planet e tij të afërta është dhe një koncert në Shqipëri.

Këngëtari ka treguar dhe se si ka kaluar periudhën e pandemisë, duke thënë se karantina ishte një periudhë e vështirë për të në aspektin profesional po ashtu edhe krijues. Ermal Meta tha se i mungon gjuha shqipe., pasi tani nuk e flet mirë edhe pse e praktikon shpesh.

Për vitin 2021 ai planifikon një turne nëpër botë, ku një destinacion do të jetë dhe Shqipëria, por në atdhe mendon të kthehet dhe më shpejt sapo të hapen kufijtë.

“Kam planifikuar një tur vitin tjetër, në fakt ishte planifikuar për në mars të 2021. Tani për shkak të vaksinës nuke di në cilin muaj do të mund ta realizojmë. Sapo ta filloj patjetër që do të vijë për një koncert në Shqipëri”, u shpreh Meta.

Më të lexuarat