BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Gossip

I publikuan fotot e vilës në Dardhë, reagon Sonila Meço: Ne i jemi kthyer fshatit e tokës kur shumë të tjerë si ndaheshin dot qytetit

I publikuan fotot e vilës në Dardhë, reagon Sonila Meço:

Lajmi që qarkulloi sot në portalet online për vilën në fshatin turistik në Dardhë të moderatores Sonila Meço duket që nuk e ka pritur mirë. Meço ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin social duke publikuar një foto të domateve të mbjella te kopshti para shtëpisë së saj ku shkruan: “Ja u lidhën edhe domatet, karrotat presin të shkulen, dardhat janë të shëndetshme këtë verë, rukola e mbarë…”

Ajo shkruan se nuk ka asnjë lajm tjetër në fotot prej bahçeve të Dardhës dhe se i është kthyer fshatit e tokës kur shumë të tjerë nuk i ndaheshin dot qytetit.

Reagimi i plotë:

Për ca tituj portalesh e komente nëpër to

Ja u lidhën edhe domatet, karrotat presin të shkulen, dardhat janë të shëndetshme këtë verë, rukola e mbarë…
Atë copëz tokë që na ka rënë për hise mjafton ta duam, trajtojmë, të përpiqemi të na e shpërblejë kujdesin. Si thosh plaku i urtë: “Gërmoje tokën biri im se aty do gjesh pasurinë e vërtetë!”
Për atë tokë, ajër e ujë rrofshin ata që dinë t’i çmojnë, ruajnë, duan e punojnë!
Gjyshërve u puthim duart për ç’na mësuan e mësojnë, për trashëgiminë e vyer dhe dashurinë për tokën me të cilën na ushqejnë!

Nuk ka asnjë lajm tjetër në fotot prej bahçeve të Dardhës…aty ku fati e desh të rriteshin të parët e bashkëshortit tim e ku stërmbesa e tyre po për të njëjtin fat kalon pushime verore e dimërore.
Se ndonjëherë portalet, edhe pse prej dashamirësisë, me titujt e tyre nxisin komente nga më të rëndat.
Ne i jemi kthyer fshatit e tokës kur shumë të tjerë nuk i ndaheshin dot qytetit. Ky është i vetmi luks, kush kalon nga Dardha e di se si i stolisin bahçet me lule të harlisura banorët e përhershëm e të përkohshëm. Rrofshin për traditën!
Ju presim për ditën e Shën Mërisë në 16 gusht, Dardha