Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Gossip

I thotë ‘mirupafshim’ me fjalët më të hidhura, këngëtari i njohur shqiptar zgjedh datën e shënuar dhe i dërgon mesazh të rëndë ish gruas: Me kë tymos tani? Me kë *** tani?

I thotë ‘mirupafshim’ me fjalët më të hidhura,

Të shumtë janë këngëtarët që këngët e tyre kanë menduar ti promovojnë ditën e sotme, një datë e shënuar për të gjithë të dashuruarit. Përveç Alban Skënderit, edhe reperi kosovar, Mozzik ka zgjedhur ditën e Shën Valentinit për të publikuar projektin më të fundit.

Një këngë, teksti i të cilës duket një thumbim për ish-bashkëshorten e tij Loredanën, me të cilën ka shkëputur të gjitha marrëdhëniet. Veshur me të zeza, në një sfond të zymtë, Mozzik e ka sjellë këngën e radhës në gjuhën gjermane, dhe vetëm një pjesë e vogël teksti është në gjuhën shqipte. E titulluar ” Auf Wiedersehen” që në shqip përkthehet “Mirupafshim”, reperi i ka dhënë lamtumirën Loredanës, përmes fjalëve të hidhura.

“Me kë rri tani? Me kë tymos tani? Me kë *** tani?”– është një fragment i përkthyer nga kënga, ndërsa në gjuhën shqipe ai flet qartë, për Shën Valentinin dhe faktin që ai s’do të bëjë asnjë dhuratë për këtë ditë të shënuar.

“Shkoj edhe ky Shën Valentin         
Kush po t’bje ty lule e kush po t’blen parfum
Veq un asnjani prej ktyne s’jam ti e din”– është pjesa në shqip e këngës ” Auf Wiedersehen”.

I thotë ‘mirupafshim’ me fjalët më të hidhura,

Më të lexuarat