BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x
BREAKING NEWS

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e mirë për Shqipërinë

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë jehonë goditjes së liderit të PD-së

Sali Berisha u sulmua në protestë, mediat e huaja i bëjnë
x
BREAKING NEWS

Cila është lidhja e Gerti Shehut me policinë? Berisha u qëllua me grusht në protestë, Homeland Justice publikon foton me shënjestër tek koka e Ramës dhe Yuri Kim dhe bëjnë paralajmërimin ‘bombë’

Cila është lidhja e Gerti Shehut me policinë? Berisha u
x
BREAKING NEWS

“Ka probleme të shëndetit mendor”/ Goditi me grusht Sali Berishën, reagon e ëma e Gert Shehut, ja mesazhi që ka për ish-kryeministrin

“Ka probleme të shëndetit mendor”/ Goditi me grusht Sali
x
BREAKING NEWS

A është agjent krimesh dhe me çrregullime? Thyen heshtjen nëna e Gert Shehut që sulmoi Berishën dhe zbardh gjithë të vërtetën

A është agjent krimesh dhe me çrregullime? Thyen heshtjen
x

Gossip

“Ik gjej burrë, k****! Do ia nxjerr dashnorët Zhaklinës, më shani tani”/ Degradon situata në ofendime dhe fyerje personale LIVE në emision, Bieta Sula bën reagimin e fortë ndaj të ftuarit të saj: Të ka hy shejtani në bark! (VIDEO)

“Ik gjej burrë, k****! Do ia nxjerr dashnorët Zhaklinës,

Puntata e djeshme në emisionin 'Ftesë në 5' ishte e mbushur me ofendime. Në studio po diskutoheshin propozimet e avokates Migena Balla për ligjërimin e poligamisë në Shqipëri. Blogerja dhe gazetarja Zhaklni Lekatari dhe historiani Olsi Jazexhi, debatuan me njëri-tjetrin, duke e cuar përballjen në ofendime personale.

'Ti ishe vajzë e hajrit, do ishte grua e mirë në Kosovë, po u ndave, erdhe këtu hape blogje seksi. Ajo është një copë injorante që ka një blog seksi. Ik martohu, ik gjej një burrë aty, K***'- tha Jazexhi, i cili iu drejtua moderatores: Ajo më ofendoi më tha antishqiptar. 

'Të ka hy shejtani në bark, të duhet me të cu në nja hoxh me të këndu, të nxjerrin si aktore pornografike në emisione' - i thotë më tej Jazexhi, duke mos u ndaluar e vijuar: Po deshët ia nxjerr të gjithë dashnorët Zhaklinës...

 

Lidhur me ngjarjen ka reaguar edhe Bieta në Instagram-in e saj, në të cilin shprehet se ishte e detyruar për zgjedhjen që bëri, nisur nga fakti që e konsideron të patolerushme përdorimin e fyerjeve personale, goditjeve nën brez dhe lincim publik të personazheve që fton në emision, teksa dënon edhe fjalët e Jazexhi, duke i konsideruar ato edhe si "polici morale".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bieta Sulo (@bietasulo)

Sot nuk ishte nje emision i zakonshem. Nje te shikoni kerkova t'i fikej mikrofoni, derisa vendosa edhe ta largoj nga emisioni. Eshte jo thjesht e turpshme, por teresisht e patolerueshme qe goditjen personale ne brez: fyer, futje nen carcafin e krevatit te cdonjerit, lincim publik dhe perdhosje e figurave publike te lejohen. Sikunder edhe e shpreha dhe reagova ashper pergjate emisionit deri ne largim te historise, denoj cdo fyerje dhe nuk mund te pranoj qe pikerisht ne “Ftese ne 5”, emisionin qe ka shtylle te veten “mbrojtje dhe lartesimin e dinjitetit te gruas”, te denigrohet kush mendon ndryshe. As ne “Ftese ne 5” dhe as ne shoqerine tone nuk mundet kush te beje “policine morale”.

 

Më të lexuarat