BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x

Gossip

“Ike apo të hoqën?"/ Sokol Balla rrëfen arsyet e largimit të dikurshëm nga Top Channel: Dashuria është e njëanshme

“Ike apo të hoqën?"/ Sokol Balla rrëfen arsyet e

Drejtori i Informacionit në Top Channel, Sokol Balla ka i ftuar në puntatën e sotme të emisionit “Më lër të flas” me moderatorët Romeo dhe Donald Veshaj.

Në një intervistë personale, Balla tregoi për shumë gjëra rreth jetës së tij profesionale por dhe personale, e po ashtu, i pyetur nga dy vëllezërit, ai rrëfeu se përse u largua në vitin 2017.

Donald Veshaj: Marrëdhënia jote me Top Channel ishte deri në dhjetor të 2017-ës.

Sokol Balla: 31 dhjetor të 2017-ës, ajo me letra që thua ti.

Romeo Veshaj: Kurioz jam unë ike vetë apo të hoqën?

Sokol Balla: Le të themi se ika vetë, por besoj ishte një ikje në dakortësi mes të dyja palëve. Mendoj që u ndamë, i dhamë dorën njëri-tjetrit i uruam suksese, besoj që rrallë herë ndodh. Kishte shumë veta që kërkonin të nxisnin një përplasje, një sherr. Mirëpo kjo është ajo puna kur nuk e kuptonin dot raportin që kisha me Topin, kur them raportin që kisha me Topin nuk po them çfarë raportin kishte Topi me mua, sepse Topi mund të mos donte fare që të rrija, por raporti që unë kisha unë me Topin,  dalim tek dashuria. Dashuria është e njëanshme, jo e dyanshme, raportin që kisha unë me Topin as nuk e diskutoja fare, nëse do ikja një ditë dhe nëse do iki prapë një ditë tjetër, prapë do jetë një ikje normale.

Romeo: Kush ishin këta njerëz që ju donin të keqen?

Sokol Balla: Ç’rëndësi ka, një televizion kaq i madh sa Topi nuk është thjesht një televizion, por le ta themi një pasuri kombëtare, një pasuri e strategjisë kombëtare dhe shumë interesa dhe shumë vëmendje për shkak jo thjesht të audiencës, por edhe influencës dhe influenca vjen përmes besueshmërisë. Topi ka pasur besueshmëri jo thjesht tek lajmet apo emisionet politike, por edhe tek emisionet e spektaklit dhe ato ia rrisnin besueshmërinë.

 

Më të lexuarat