Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ilda Bejleri hedh në gjyq Mustafa Nanon: Me policin e penduar...

Postuar: 19/03/2018 - 09:03

  Prej kohësh në median vizive dhe të shkruar, po bën bujë konflikti midis moderatores, Ilda Bejleri dhe analistit Mustafa Nano. Por si duket moderatorja e njohur ka zgjedhur rrugën e gjykatës për t’iu kundërpërgjigjur analistit të njohur. Këqtë gjë, Ilda Bejleri e ka bërë me dije nëpërmjet një postimi në Instastory. Vetem pak dite me pare, Mustafa Nano ne emisionin e Arian Canit i kerkoi falje Ilda Bejlerit, pas kritikave për veshjen qe i beri në emisionin e tij “Provokacija”. Gjatë emisionit “Zonë e Lirë”, Nano sqaroi se nuk ka asgjë personalisht me moderatoren, por me fenomenin e veshjes. “Unë nuk e prisja të përmendje emrin e Ilda Bejlerit. Unë nuk kam punë me të, s’më lidh asgjë me të dhe as nuk dua ta njoh. Unë i kërkoj falje nëse më ka dalë nga goja ndonjë gjë që nuk duhet”, tha Nano.

Çfare tha Nano per Ilda Bejlerin

“Të shtunën e shkuar, në mbrëmje unë po shihja ndeshjen Napoli-Roma, e cila përfundoi 2 me 4. Por rezultati i ndeshjes nuk ka asnjë rëndësi në arsyetimin që unë po bëj. Dhe pas ndeshjes ishte programi “Zona Gol”. Është një program që drejtohet nga një vajzë tjetër, quhet Ilda Bejleri, e cila atë mbrëmje ishte veshur në mënyrën më të gabuar të mundshme. Unë nuk kam asnjë pamje të Ilda Bejlerit atë mbrëmje për t’jua treguar tani, sepse SuperSporti mesa duket nuk e ka bërë zakon që t’i hedhë në ëeb, në Youtube, programet e veta televizive. Por unë po ju them se veshja e Ilda Bejlerit ishte e trishtueshme, ishte vulgare, ishte e pashijshme. Gati-gati ishte fyese. Një fustan si këmishë nate shumë i shkurtër, shumë i ngjitur pas trupit, tmerrësisht i ngjitur pas trupit. Aq sa unë po mendoja se ajo copa e fustanit ishte e futur në mish, gjinjtë që kishin kërcyer përpara në mënyrë të panatyrshme, aq sa unë po mendoja që ato gjinj ishin duke shpuar ekranin dhe do binin në shtëpinë time, në dhomën e ndenjies.

Do ishte alamet serendipity. Unë jam shumë i sigurtë që Bora Zemani, Ilda Bejleri dhe vajza të tjera të moshës së tyre që bëjnë programe televizive në Shqipëri, sa herë që kanë ditën e programit harxhojnë shumë kohë në garderobën e tyre përpara pasqyrës sepse duan të vishen në mënyrë të tillë që ta provokojnë audiencën në atë farë feje, sa njerëzit mos ta kenë mëndjen te ato që thotë Sul Mema me shokë, por ta kenë mendjen te modestitët e gruas (kështu i quajën myslimanët), të cilat në këtë rast shpalosen në mënyrë spektakolare, nuk janë as modesti. Kjo nuk është veshje televizive. Një moderatore televizive, sipas meje, nuk duhet të vishet në këtë mënyrë. Dhe këtë po ua thotë një burrë që nuk e ka problem fare një vajzë gjysmë të zhveshur, që nuk e ka problem fare nuditetin femëror. Përkundrazi, gjëja më e bukur që unë kam parë në jetën time është një nudo femërore. Duhet të jenë të shumtë në këtë botë burrat si unë. Ne duam që ta shijojmë një nudo femërore në rrethana të tjera. Ne duam ta shijojmë një nudo femërore në fotografitë e bëra nga Helmut Njuton. Por jo në një studio televizive ku flitet për futboll, sepse një studio televizive është një studio televizive. Nuk është një lokal ku bëhet striptizë! Ky ishte monologu që unë kisha përgatitur për sonte”, mbyll monologun e tij gazetari Mustafa Nano

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/04/2018 - 20:43

Bukuroshja e famshme ruse, asesi nuk e ka ndërmend të ndalet. Anastasia Kvitko ka bërë paraqitjen e radhës në llogarinë e saj në Instagram. Rivalja e Kim Kardashian nuk është se ka provokuar edhe aq, ashtu siç jemi mësuar ta shohim.

Postuar: 26/04/2018 - 19:50

Eriku , djali i ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, është një nga djemtë më aktiv dhe më të ndjekur në rrjetin social Instagram.

Postuar: 26/04/2018 - 16:58

Këngëtarja e njohur shqiptare Nora Istrefi, po shijon diellin e nxehtë të Dubait.

Postuar: 26/04/2018 - 15:13

Moderatorja e njohur shqiptare, Alketa Vejsiu së fundmi gjendet në Barcelonë si pjesë e një prej eventeve të fustaneve të nusërisë dhe është takuar edhe me gruan e futbollisti

Postuar: 26/04/2018 - 14:49

Ylli i 'Love Island', Montana Brown ka ngritur temperaturat në rrjetet sociale ndërsa publikoi disa foto të nxehta.

Postuar: 26/04/2018 - 14:44

Këngëtari i famshëm britanik, Ed Sheeran, do të jetë protagonisti kryesor i filmit “Songwriter” që do të prodhohet nga Apple.Kompania mori të drejtat e këtij filmi,

Postuar: 26/04/2018 - 14:18

Laurene Powell Jobs vazhdon të blejë prona të patundshme dhe e fundit është një rezidencë që kushtoi jo më pak se 16.5 milionë dollarë me pamje nga plazhi i San Franciscos.Powel