BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Gossip

Iliri Shaqiri zbulon projektet në Tiranë dhe miqësitë e prishura pas fitores së BBV: Në Itali ndihem si peshku pa ujë

Iliri Shaqiri zbulon projektet në Tiranë dhe miqësitë e

Ilir Shaqiri , ditën e sotme zhvilloi një video live  për të gjithë ndjekësit e Instagramit.

Në hapjen e tij, ai u shpreh se kjo është një nga intervistat e para pas daljes nga shtëpia, pasi ndihet më  i afërt  me publikun në këtë bashkëbisedim.

 


Ai u shpreh se tashmë në Itali po ndihet ‘si peshku pa ujë” pasi edhe për shkak të kufizimeve të shumta nuk ka shumë mundësi të zhvillojë projekte apo gjëra të tjera më të mëdha.

‘Së shpejti do të jem në Shqipëri, për të dhënë një shfaqje së bashku më fëmijët në Shkollën e Baletit”-u shpreh Iliri.


Sa i përket çmimit që fitoi, Iliri tha se gjysma e tij do të shkojë për bamirësi për 20 të rinj të cilët duan të promovjnë talentin e tyre në një fushë të caktuar, si dhe disa bursa studimi.

 

Kjo sepse dëshiron të mbështesë të gjithë ata njerëz që janë në pamundësi për të realizuar ëndrrat e tyre.

“Në shqipëri do të investojë për artin dhe të rinj, pasi ata kanë nevojë që të mos bien pre e ëndrrave, të kenë dikë që t’i mbështesë dhe të ja dalin”.

Kur ai ishte pjesë e “BBV”, në njërën nga netët “Prime’ atij ju bë dhuratë bashkëpunimi me “Digitalb” ku Iliri do të ishte imazhi i tyre kryesor.

“Me digitalbin kemi realizimin e spotit, dhe do te jëtë diçka hollivudiane, jua siguroj këtë. Jam shumë i kënaqur me këtë bashkëpunim që mu mundësua në “BBV”-u shpreh ai.

Iliri nuk la pa përmendur edhe miqësinë me Sabianin, duke tha se doli mjaft i fituar nga  “BBV”.

“Në një miqësi rëndësi ka besnikëria, të cilën unë dhe Sabi e kemi.Një miqësi kjo ka asnjë lloj interesi, dhe ndaj unë mund t’i them me plot gojë vëlla”. Sa i përket miqësive të tjera, unë kam krijuar marrëdhënie të ngushta edhe me Arjolën, Arbrin, Arditin një super djalë dhe mjaft koherent, Meridiani, Sheila Paloma, Tani, janë disa nga miqtë e mi të fituar brenda “BBV”-u shpreh Iliri për ish-konkurrentët e ‘BBV’.

Para disa ditësh, Iliri u shpreh se ka në plane të bëjë një dasëm në Shqipëri dhe njëri nga ndjekësit e pyet se kur do të mbahet ceremonia.

“Dua të zgjedh një super vend në Shqipëri, afër detit pasi unë e dua detin dhe jam rritur. Nuk dua që Emanuela ta dijë, madje po e pyesja sot larg e larg për masën e fustanit sepse dua të ja bëj surprizë. Kjo ceremoni do të mbahet në Qershor, por ajo ende nuk e di. Gjithçka do të jetë një surprizë”.