BREAKING NEWS

Garda blindon institucionet shtetërore, ja sa forca policore janë vendosur në terren

Garda blindon institucionet shtetërore, ja sa forca policore janë
x
BREAKING NEWS

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të Romës: Vodhën thikat nga një restorant që të godisnin...

Gazeta italiane zbulon prapaskenat e sherrit të tifozëve të
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën mbrojtje institucionet e rëndësisë së veçantë

Vetëm pak ora para finales së Conderence League, Garda merr nën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orë

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria, vëllai i madh në rajon! Zbulon dhuratën që i ka bërë Rama

Marrëdhëniet me NATO-n, Gjenerali amerikan: Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

“E kam të vështirë të shpreh mirënjohjen...” Rama: Do shkel protokollin, të flas në anglisht që të shmang përkthimin e keq, ndonjëherë krijon probleme mes meje dhe SHBA-së…

“E kam të vështirë të shpreh
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë detare të NATO-s në Shqipëri

Kryeministri Rama zbulon projektin e rëndësishëm: Bazë
x
BREAKING NEWS

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë pro-amerikanë”, Rama i jep medaljen “Ylli i Madh i Mirënjohjes Publike” komandantit të NATO-s

“Shqipëria dhe shqiptarët janë shumë
x

Gossip

Infektohet sërish me Covid, këngëtari i njohur shtyn dy koncerte

Infektohet sërish me Covid, këngëtari i njohur shtyn dy koncerte

Këngëtari dhe pianisti britanik Elton John ka shtyrë dy koncertet e tij të lamtumirës në Dallas pasi rezultoi pozitiv me COVID-19. Npr shkruan se John filloi përsëri turneun e tij lamtumirës të titulluar “Farewell Yelloë Brick Road” javën e kaluar.

“Është gjithmonë një zhgënjim masiv për të lëvizur shfaqjet dhe më vjen shumë keq për këdo që është bezdisur nga kjo, por unë dua të ruaj veten dhe ekipin tim të sigurt”, tha ai.

John shtoi se ai është plotësisht i vaksinuar dhe i përforcuar, duke përjetuar vetëm simptoma të lehta dhe pret të jetë në gjendje të performojë në shfaqjen e tij të planifikuar këtë fundjavë në Arkansas.

“Si gjithmonë, faleminderit për gjithë dashurinë dhe mbështetjen tuaj dhe mezi pres t’ju shoh të gjithëve së shpejti”, ka shkruar John.

Këngëtari 74-vjeçar do të performonte në Qendrën American Airlines në Dallas të martën dhe të mërkurën dhe tha se ata që blenë bileta për dy shfaqjet duhet t’i mbajnë ato, pasi ato do të jenë të vlefshme për datën e radhës.