BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Gossip

Intervistoi Luiz Ejllin në Amerikë, moderatori i njohur zbulon prapaskenat: Prej tij më duan edhe...

Intervistoi Luiz Ejllin në Amerikë, moderatori i njohur zbulon

Meriton Mjekiqi në një intervistë me Ronaldo Sharkën në rubrikën “Mos i bjer me top” të “E diell”, tregoi për prapaskenat e intervistës së Luiz Ejllit në Amerikë. 

Intervista me këngëtarin bëri bujë në atë kohë, pasi ishte periudha kur Luizini nuk kishte dalë në asnjë intervistë tjetër në Top Channel, pas daljes së tij si fitues i Big Brother Vip 2.

Moderatori tha se në fakt ishte stafi i TCH, të cilët e ndihmuan të realizojë intervistën, ndërsa u shpreh me fjalë të mira për Luizin, duke e falenderuar për bisedën.

“E falenderoj sepse me Top Channel kam raporte shumë të mira si me gazetarët si me stafin. Ju vlerësoj shumë edhe për profesionalizmin. Nuk kam pasur kontakt direkt me Luizin. Pata folur me Petrinën (menaxheren), më ka thënë pa merak, diskuto kur të shkosh në turne me Luizin. Kemi biseduar, kemi rënë dakord. Luizi është një dalë i mrekullueshëm, e uroj për filmin. Shumë djalë i hapur, intervista shumë e mirë, e falenderoj për qasjen e tij gjatë intervistës”, tha këngëtari.

Mjekiqi tregoi se pas kësaj interviste të realizuar, mosha e tretë kanë filluar ta duan edhe më shumë për shkak të Luizit, pasi Meritoni është më shumë i pëlqyer nga të rinjtë për shkak të muzikës që bën, dhe intervistat, kryesisht me rreperë.

“Kam pasur komente jashtëzakonisht të mira të zonjave dhe zotërinjve të vjetër, që janë më në moshë se sa gjenerata jonë. Gjithmonë jam mësuar të më duan mosha rreth 35 vjeç. Prej intervistës së Luizit, më ka ndodhur në dyqane, më kanë ndaluar ndonjë zotëri ose zonjë e vjetër dhe më ka përshëndetur edhe më ka dhënë një respekt pasi e ka parë intervistën dhe më ka dhënë një kompliment për mënyrën se si e kemi realizuar”, tregon Meritoni.