BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Gossip

Ish-Ministër i Mbrojtjes, politikani shqiptar dikur aktor i shquar i viteve ’90 që ka luajtur shumë role, e gjeni dot për cilin bëhet fjalë? (FOTO)

Ish-Ministër i Mbrojtjes, politikani shqiptar dikur aktor i shquar i viteve

Shumë prej jush mund ta njohin Arben Imamin si aktor dhe Arben Imamin si politikan, por nuk e dini se është i njëjtin peronazh.

Ai është nga të rrallët politikanë shqiptar që fillimet e tij i ka patur në Teatër dhe kinematografi.

Aktori, qe u be i njohur për publikun para viteve ’90 me rolin e ushtarit stoik ne filmin “Balle për balle”, por në vitin 2009 mbërriti ne krye te Ministrisë se Mbrojtjes.

Ish-Ministër i Mbrojtjes, politikani shqiptar dikur aktor i shquar i viteve

Imami ka lindur me 21 janar 1958 ne Tiranë dhe ka studjuar ne Institutin e Lartë të Arteve në Tiranë per aktor, ne vitet 1977 – 1981 Institucion ne te cilin ai ka qene edhe padagog ne vitin 1990. Mbasi mbaron studimet fillon pune menjehere ne Teatrin Kombetar.

Ish-Ministër i Mbrojtjes, politikani shqiptar dikur aktor i shquar i viteve

Karriera e tij politike, nisi ne radhët e PD ne vitet 1990, si nënkryetar, opozitar i pushtetit te ish-presidentit Berisha.

Ish-Ministër i Mbrojtjes, politikani shqiptar dikur aktor i shquar i viteve

Ilegalët (1976), Leka
Njeriu me top (1977), Abaz Fizi
Monumenti (1977)
Vajzat me kordele të kuqe (1978), Sandri
Ballë për ballë (1979), Arben Struga
Ne cdo stine (1980), Bardhyl
Të shoh në sy (1986), Gjergji.

Ish-Ministër i Mbrojtjes, politikani shqiptar dikur aktor i shquar i viteve