Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ish-moderatori i Top Channel zbulon arsyen pse refuzon ta mbajë unazën e martesës

Postuar: 12/11/2019 - 20:52

Moderatori i njohur Alban Musa i ftuar “Ftesë në 5” shprehu qëndrimin e tij kundër mbajtjes së unazës së martesës.

I martuar dhe baba i një vajze, Albani tregoi se asnjëherë nuk i kanë pëlqyer bizhuteritë e florinjta, ndaj kjo është një nga arsyet kryesore pse nuk e ka mbajtur rrethin tradicional.Sipas tij, vendosja ose jo e një unaze të mirëfilltë martese, nuk është tregues i lumturisë apo besnikërisë në çift, përkundrazi mundësitë për tradhëti janë të njëjta në të dyja rastet.

Megjithatë Albani pranoi se edhe pse jo një rreth tradicional martese, unaza që mban në gisht për momentin është dhuratë nga bashkëshortja dhe ka një domethënie për të.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 23:54

Blogerja e njohur Lori Hoxha publikon shpesh momente me nipin e saj Londonin, të birin e Sarës. Ajo ka një lidhje të vecantë e të bukur me vogëlushin dhe sot në ditën e ditëlindjes së tij e ka uruar publikisht.

Postuar: 13/12/2019 - 23:05

Pas largimit të bujshëm nga ‘’News 24’’, rishfaqet  sërish me emisio

Postuar: 13/12/2019 - 22:46

Këngëtarja Jonida Maliqi, e ftuar në emisionin ‘Java’ u duk e kënaqur nga përfaqësimi

Postuar: 13/12/2019 - 22:37

Aktorja e njohur shqiptare Eva Alikaj ka treguar në emisionin “Pasdite me Rudinën”, s

Postuar: 13/12/2019 - 22:19

Ditën e sotme është ndarë nga jeta aktori i famshëm Danny Aiello në moshën 86 vjeçare.

Postuar: 13/12/2019 - 21:21

Aktorja, Eva Alikaj ka qenë pasditen e sotme e ftuar në emisionin “Rudina”, ku ka fol