BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x
BREAKING NEWS

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të shtëna me armë, dalin me shpejtësi detajet e minutave të fundit

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të
x

Gossip

“Ishim problematikë se bënim art...”/ Redon Makashi dhe Bledar Sejko rrëfehen si asnjëherë më parë

“Ishim problematikë se bënim art...”/ Redon Makashi dhe

Mbrëmjen e kësaj të diele në programin “Dola te Ola” ishte i ftuar këngëtari i njohur Redon Makashi dhe kitaristi Bledar Sejko, të cilët ndër të tjera folën edhe për miqësinë e tyre shumëvjeçare.

Redoni kujtoi se për herë të parë Bledin e ka parë teksa ai luante kitare në një rrugicë të kryeqytetit dhe rreth tij ishin mbledhur disa njerëz të cilët shijonin performancën. Ai tha se arriti ta fiksonte Bledin pasi nuk kishte parë e dëgjuar ndonjëherë “kitarist të atij kalibri”.

Më pas ata rastisën në të njëjtën klasë në Lice, dhe prej aty nisën një shoqëri shumë të ngushtë me njëri-tjetrin e cila i ka rezistuar kohës. Dy artistët kujtuan se asokohe pëlqenin dhe imitonin grupin e famshëm “Beatles” dhe performancat që ata realizonin merrnin shpesh herë kritika pasi muzika e tyre cilësohej si ‘thyerje tabush’. Ata thanë se shpesh janë kritikuar, edhe para shkollës, madje ka patur raste kur u është tërhequr vërejtje duke iu thënë se do t’i dërgonin në Komitetin e Rinisë, “Ishim problematikë se bënim art”.

Dy artistët kujtuan emocionet e daljes së tyre të parë në ekran me këngën “Vitet e Shkollës”. Ata thanë se performanca e tyre ishte si një ‘thyerje akulli’, pasi nuk lejohej që të këndoje dhe t’i bije kitarës.

Redoni dhe Bledi kujtuan gjatë programit edhe pjesëmarrjen e tyre të parë në Festivalin e Këngës, ku treguan se rastësisht ata i kishte dëgjuar Pirro Çako dhe kishte menduar një këngë enkas për ta “Jemi Zemra e çdo moshe”, duke shënuar në këtë mënyrë nisjen e një rrugëtimi të gjatë dhe të suksesshëm në muzikë.

Këngëtari Redon Makashi dhe kitaristi Bledar Sejko kënduan së bashku në studion e “Dola te Ola” duke dhuruar momente shumë të bukura për të gjithë teleshikuesit.