BREAKING NEWS

BE pret të hapë fluturimet nga 15 Qershori, ç’do ndodhi me Shqipërinë

BE pret të hapë fluturimet nga 15 Qershori, ç’do ndodhi
x

Gossip

Ishin të ftuar tek i njëjti emision, Rudina Dembacaj dhe Gent Zenelaj i bëjnë kërkesën e veçantë ‘live’ kryebashkiakut socialist: Dhe zotëria aty....

Ishin të ftuar tek i njëjti emision, Rudina Dembacaj dhe Gent Zenelaj

Mbrëmjen e djeshme në emisionin "Soirée" ishte “Nata lezhinane”, ku mes të ftuarve ishin edhe Gentian Zenelaj, Rudina Dembacaj dhe Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu.

Gent Zenelaj dhe Rudina Dembacaj i kërkuan live në emision Pjerin Ndreut që ai të bënte më shumë gjëra në lidhje me promovimin e qytetit dhe artit e kulturës.

 "Dhe zotëria aty, zoti Pjerin ka një detyrë madhore bashkë me ne këtu që me e tregu Lezhën dhe me e hap për gjithë Shqipërinë. Duhet marrë përsipër detyra shumë të mëdhaja me kthy shkëlqimin e Lagunës, me rrit gastronominë, me rrit Pallatin e Kulturës", u shpreh Zenelaj

Ndërsa Dembacaj theksoi se një vëmendje të madhe duhet të marrë Pallati i Kulturës në Lezhë. "Unë bëhem shumë xheloze për festat që bëhen në Korçë, sepse Lezha dhe Pjerini i ka të gjitha mundësitë. Ja ku është, duhet ta bëjë", tha Rudina Dembacaj.

"Do e provojmë për Vit të Ri të bëjmë diçka që të ngelet në mendje gjatë në Lezhë", është përgjigjur Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu.