Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ishin të ftuar tek i njëjti emision, Rudina Dembacaj dhe Gent Zenelaj i bëjnë kërkesën e veçantë ‘live’ kryebashkiakut socialist: Dhe zotëria aty....

Postuar: 10/10/2019 - 09:17

Mbrëmjen e djeshme në emisionin "Soirée" ishte “Nata lezhinane”, ku mes të ftuarve ishin edhe Gentian Zenelaj, Rudina Dembacaj dhe Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu.

Gent Zenelaj dhe Rudina Dembacaj i kërkuan live në emision Pjerin Ndreut që ai të bënte më shumë gjëra në lidhje me promovimin e qytetit dhe artit e kulturës.

 "Dhe zotëria aty, zoti Pjerin ka një detyrë madhore bashkë me ne këtu që me e tregu Lezhën dhe me e hap për gjithë Shqipërinë. Duhet marrë përsipër detyra shumë të mëdhaja me kthy shkëlqimin e Lagunës, me rrit gastronominë, me rrit Pallatin e Kulturës", u shpreh Zenelaj

Ndërsa Dembacaj theksoi se një vëmendje të madhe duhet të marrë Pallati i Kulturës në Lezhë. "Unë bëhem shumë xheloze për festat që bëhen në Korçë, sepse Lezha dhe Pjerini i ka të gjitha mundësitë. Ja ku është, duhet ta bëjë", tha Rudina Dembacaj.

"Do e provojmë për Vit të Ri të bëjmë diçka që të ngelet në mendje gjatë në Lezhë", është përgjigjur Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 08:48

Aktorja e dashur e humorit Rita Lati ishte e ftuar në “E Diell”  kujtoi një nga ditët më të bukura të jetës së saj, kur u bë nuse. Mirëpo jo çdo gjë paska shkuar siç duhet.

Postuar: 14/10/2019 - 08:22

Në çdo puntatë të emisionit “E diela shqiptare” transmetohet rubrika “Ka një me

Postuar: 14/10/2019 - 08:05

Rita Lati, aktorja që na ka bërë të qeshim me rolet e saj për vite të tëra, ishte e ftuar dje në

Postuar: 14/10/2019 - 07:54

Gazetari i njohur Enkel Demi, prej ditës së sotme do të nisë një tjetër emision larg televizionit

Postuar: 13/10/2019 - 22:11

Majlinda Bregu njihet si një ndër figurat e njohura të politikës që kujdeset vazhdimisht për imaz

Postuar: 13/10/2019 - 21:52

Këngëtarja Manjola Nallbani edhe pse plot 52 vjeçe, ajo është mjaft në formë dhe ka treguar gjith

Postuar: 13/10/2019 - 20:53

Në fund njëri prej tyre eliminohet.