BREAKING NEWS

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e Vlorës, reagon Spartak Ngjela dhe paralajmëron ‘tërmet’ në politikën tonë: Aty i kanë provat e krimit...

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen “Gërdeci”, rigjykim për ish-ministrin Fatmir Mediu

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen
x
BREAKING NEWS

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës, sekuestrohen disa dosje pronash. Bie sërish drejtori. Zbardhen lëvizjet e reja

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga avioni”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat ‘bombë’ dhe plas paralajmërimin e frikshëm për Berishën: Kjo është dosja që ka Basha në dorë!

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë taborët e tij për të shkatërruar PD, është i dalë boje dhe në grahmat e fundit të tij

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata në PD në eksplozion e sipër, Basha e Berisha dinë shumë sekrete për njëri-tjetrin

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata
x
BREAKING NEWS

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED dhe përplasja me Donald Lu, te refuzimi i arrestimit dhe braktisja nga presidenti

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED
x

Gossip

Ishte e infektuar me variantin ‘Delta’, koronavirusi i merr jetën një 11-vjeçareje që vuante edhe nga një sëmundje e rrallë

Ishte e infektuar me variantin ‘Delta’, koronavirusi i merr

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Itali, ku mediat e vendit fqinj, shkruajnë se një 11-vjeçare e konfirmuar me variantin Delta të virusit, nuk ka arritur të fitojë betejën me sëmundjen.

E mitura vuante nga një sëmundje e rrallë metabolike dhe kontakti me infeksionin, ka rezultuar fatale për të shkruajnë mediat. Ajo ndodhej prej ditësh e shtruar në spitalin Giovanni Di Cristina në Palermo.

“E reja ishte infektuar nga motra e saj, e cila kishte qenë para disa ditësh në Spanjë. Asnjë në familje nuk ishin vaksinuar. Vogëlushja prej 10 vitesh trajtohej në spital, për shkak të një sëmundje të rrallë. Ajo u pranua në spital dy javë më parë, ndërsa për fat të keq, nuk arriti të fitojë betejën me virusin dhe ndërroi jetë sot”, u shpreh Presidenti i Rajonit të Sicilisë, Nello Musumeci.