BREAKING NEWS

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun e Dibrës

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun
x

Gossip

Iu bashkua kauzës për Teatrin, aktori Zef Deda bën gjestin simbolik (Foto)

Iu bashkua kauzës për Teatrin, aktori Zef Deda bën gjestin

Aktori i njohur i humorit Zef Deda është bashkuar në tubimin e Aleancës për Mbrotjen e Teatrit para Teatrit “Migjeni” në Shkodër.

Para se të merrte fjalën, ku dënoi aktin e qeverisë që e quajti një “mafie moniste dhe kanabiste”, Deda puthi murin e Teatrit “Migjeni” dhe tha se “nuk ka forcë në botë të luajë themelin e saj”.

Aleanca për Mbrotjen e Teatrit Kombëtar  ka zhvilluar sot një tubim në Shkodër. Ata janë mbështetur nga qytetarë dhe aktorë të Teatrit “Migjeni”. Qytetarët e Shkodrës kanë firmosur dhe peticionin për rindërtimin e Teatrit Kombëtar aty ku ishte dhe siç ishte.

Iu bashkua kauzës për Teatrin, aktori Zef Deda bën gjestin