Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Gossip

“Jam një nuse e mirë”, ish deputetja rrëfehet për jetën private, flet për të fejuarin dhe planet e dasmës

“Jam një nuse e mirë”, ish deputetja rrëfehet

Kejdi Mehmetaj, ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI ka qenë e ftuar ditën e djeshme në emisionin “Kafsho”, në puntatën e parë të këtij sezoni të ri televiziv me Chef Titin dhe Ronaldo Sharkën.

Kejdi foli për aktualitetin politik por ndër të tjera, teksa afrohet në kuzhinë për të provuar recetën e ditës, tiramusu “Alla RTV Ora”, Ronaldo Sharka ndalet tek jeta personale e Kejdit, duke qenë se kjo e fundit tashmë prej muajsh ka bërë zyrtare fejesën me Arbër Kaçin, si dhe planet për dasmë:

“Si nuse, nuk jam një nuse e keqe. Them që jam nuse e mirë, sepse unë jam rritur në një familje shumë tradicionale shqiptare ku familja mblidhet rreth tryezës, ku mami gatuan mirë për fëmijët, bashkëshortin dhe të njëjtën gjë përpiqem ta bëj dhe unë në familjen time të vogël. Nuk është e thjeshtë për shkak të angazhimeve, por ajo karantina na mësoi shumë në gatim dhe se punët e shtëpisë janë të vështira, ndonjëherë më yë vështira se ato jashtë. Për dasmën nuk kam menduar, ende jo. Flasim shpesh për këtë gjë, jo se nuk duam ta bëjmë, ne pothuajse jemi në një marrëdhënie sikur e kemi bërë edhe dasmën”, u shpreh Mehmetaj për RTV Ora.

Më të lexuarat