BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me monedhat e tjera? Ja me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro ditën e sotme

Çfarë po ndodh me monedhat e tjera? Ja me sa blihen dhe shiten
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë janë hapur pesë dosje penale për politikanët e lartë, SHBA ka nisur hetimet për Metën, Berishën dhe...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë
x
BREAKING NEWS

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te mesazhet dhe takimet me ish-agjentin e FBI, mediat amerikane tregojnë si funksiononte skema dhe publikojnë informacionin që mund të tronditë kryeministrin shqiptar

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te
x
BREAKING NEWS

27 Janar 2023

27 Janar 2023
x
BREAKING NEWS

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj
x
BREAKING NEWS

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse zbarkoi në zyrën e Altin Dumanit: Çështje të bujshme që janë hapur dhe nuk mbaron këtu

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse
x
BREAKING NEWS

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar? Ambasadorja Hohmann zbardh të vërtetën

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar?
x
BREAKING NEWS

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare", Salianji: Edi Rama sot minimalisht duhet të dorëhiqet

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare",
x

Gossip

Jo pa një qëllim, kuptimi që ‘fshihet’ pas kësaj veshjeje të Meghan Markle!

Jo pa një qëllim, kuptimi që ‘fshihet’ pas kësaj

Dukesha e Sussex-it Meghan Markle së fundmi mori pjesë në një event për ‘Fondin e Grave të Central Indiana’ ku u shfaq e veshur me një fustan të gjelbër me taka vjollcë. Por veshja e saj kishte një kuptim të fshehtë. E veshur me fustanin e Giorgio Armani, 41-vjeçarja mori pjesë në një diskutim të titulluar “The Power of Women: An Evening with Meghan, Duchess of Sussex”.

Ajo dërgoi një mesazh me veshjen e saj, duke kombinuar fustanin me mëngë të gjata, me takat në ngjyrë vjollcë, ngjyra që simbolizojnë lëvizjen feministe. E gjelbra, e cila përfaqëson shpresën dhe vjollca, e cila njihet si ngjyra e Ditës Ndërkombëtare të Gruas, janë kombinuar me të bardhën për të përfaqësuar lëvizjen e grave që nga viti 1908, sipas faqes së internetit të Ditës Ndërkombëtare të Gruas.

Markle e cila përjetoi kërcënime të mëdha në Mbretërinë e Bashkuar, sipas raportimeve të fundit i dha një vëmendje edhe më të madhe temës së diskutimit me varësen smeraldi Logan Hollowell që ajo kishte vendosur më parë. Përveçse përfaqëson një nga ngjyrat e të drejtave të grave, guri përfaqëson intelektin, komunikimin, vendimmarrjen dhe promovon vërtetësinë dhe ndershmërinë, duke parë të kaluarën sipërfaqësore.

Meghan Markle jo pak herë është përballur me kritika për stilin e veshjeve të saj, por po ashtu ka marrë edhe shumë vlerësime nga fansat, nga kritikët dhe njohësit e mirë të modës. Nëse ndodh që Markle zgjedh ndonjë veshje specifike nga një markë e njohur ose jo, dihet që ajo nuk do të jetë në treg për shumë kohë. Megjithatë, kur bëhet fjalë për zgjedhjen e ngjyrave, Dukesha e Sussex-it zakonisht vesh një sërë nuancash të ndryshme, që kur iu bashkua familjes mbretërore, madje edhe kur u largua prej saj, por ka një ngjyrë që Markle refuzon të veshë në publik.