BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Gossip

Ju kujtohen motrat më të famshme të viteve ’90? Nuk do ta besoni si duken sot (FOTO)

Ju kujtohen motrat më të famshme të viteve ’90? Nuk do ta

Me siguri ju kujtohet motrat e njohura Antonia Toi dhe Encarnaca Encarna Salazar, të cilat përbënin grupin Azucar Moreno, dhe që përjetuan kulmin e karrierës së tyre në vitin 1990 në Eurovision, duke përfaqësuar Spanjën me këngën Bandido. Kjo këngë këndohet edhe sot

Këto motra konsiderohen të jenë ndër artistet e para në Spanjë që ndërthurin trashëgiminë e tyre rome dhe mënyrën tradicionale të të kënduarit “cantaora” me ritmet e kërcimit urban.

Me këngën Bandido motrat përfaqësonin Spanjën në Eurovizion në vitin 1990, i cili u zhvillua në Zagreb.

Ju kujtohen motrat më të famshme të viteve ’90? Nuk do ta

Ata patën pak fat të keq në sallën Lisinski dhe shfaqja u kujtua për një problem teknik që bëri që ata të ngjiteshin dy herë në skenë.

Antonia njoftoi disa vite më parë se dyshja po tërhiqej nga skena muzikore për një kohë të pacaktuar, pasi motra e saj u diagnostikua me kancer në gji.

Ndërkohë Encarna është rikuperuar plotësisht dhe më pas kanë bërë të ditur se për arsye personale nuk kanë ndërmend të nxitojnë për të rifilluar karrierën e tyre.

Mirëpo, në tetor të 2013-ës ata u ribashkuan në një emision televiziv, si duet, por edhe si motra.

Kujtojmë, motrat Salazar kanë qenë gjithmonë shënjestër e shumë thashethemeve, kryesisht për shkak të mosmarrëveshjeve të tyre personale. Të dy kanë gjithashtu fansat më të shumtë në mesin e komunitetit gay në Spanjë. Që nga viti 1984, ata kanë shitur më shumë se tre milionë albume dhe këngë në Spanjë, dhe në vitet nëntëdhjetë ata u bënë të njohur në pjesën tjetër të Evropës, Amerikën Latine dhe SHBA, me 12 milionë albume të shitura.