Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këto janë fotot e pa publikuara të Marilyn Monroe

Postuar: 10/08/2017 - 11:45

Ed Clark, fotograf i revistës së njohur “Life” ka realizuar foto të mahnitshme të aktores se njohur të produksionit Century Fox, Marilyn Monroe

Aktorja në atë kohë ishte e re dhe sapo kishte nënshkruar kontratë më Fox në gusht të 1946 por më vonë e kishte thyer atë pas gjashtë muaje.

Monreo kaloi disa vite për të profesionalizuar zejen e saj, duke marrë mësim për aktrim, modelim dhe natyrisht duke u shoqëruar me drejtor ekzekutive të produksioneve.

Më 1950 aktorja bëri gjashtë fima, dy prej të cilëve kishte role të vogla si “The Asphalt Jungle” dhe “All About Eve”.

Ky është njëri prej fotosesioneve të asaj kohe që Clark e realizoi në pyllin e Griffith Park të Los Angeles.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 21

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/10/2017 - 18:46

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla është bërë sërish baba, këtë herë i një vajze që ka ardhur sot në jetë.

Postuar: 20/10/2017 - 10:43

Neslihan Atagul është prej aktorëve më të rezervuara në aspektin e ekspozimit të familjes.

Postuar: 19/10/2017 - 14:41

Enca ka festuar ditëlindjen e saj të 22-të dhe me këtë rast ka organizuar një festë me miq e familjarë.

Postuar: 18/10/2017 - 20:25

Prezantuesja e njohur shqiptare, Marina Vjollca, duket se ende i pëlqen lodrat e fëmijëve.

Postuar: 18/10/2017 - 19:45

Pak muaj më parë dy artistë të njohur të muzikës shqiptare u larguan nga Shqipëria.

Postuar: 16/10/2017 - 22:45

Djali i kantautorit dhe prezantuesit të njohur Ardit Gjebrea, Jon Gjebrea nuk e fsheh më për asnjë çast historinë e tij të dashurisë.

Postuar: 16/10/2017 - 21:08

Ishte vetëm 4 vjeç kur interpretoi për herë të parë në filmin “Taulanti kërkon një motër”, me regji të Xhanfize Kekos, ndërsa sot është rritur dhe është në prag mart