BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri në Krujë, dyshohet për viktima

Të shtëna me armë zjarri në Krujë, dyshohet për
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x

Gossip

Ka hequr dorë nga politika? Moderatorja e Top Channel jep përgjigjen e prerë, zbulon a ka pasur biseda pikante me palën ‘kundërshtare’ dhe çfarë e ka bërë të përjetojë emocione të mëdha

Ka hequr dorë nga politika? Moderatorja e Top Channel jep përgjigjen e

Moderatorja Ori Nebiaj ka folur për lidhjen e saj me politikën ku është shprehur se një vokacion që nuk buron nga partitë por nga dëshira për të dhënë kontribut që gjërat në vendin tonë të jenë më të mira dhe të ketë zhvillim.

Ori është shprehur se për të media dhe politika janë një mision që nuk ka as kohë dhe as moshë.

Ndërkohë mund ta quani të mbyllur kapitullin tuaj me politikën?

Nuk mendoj se do të ndodhë ndonjëherë pasi marrëdhënia ime me politikën është një vokacion që nuk buron nga partitë por nga dëshira për të dhënë kontribut që gjërat në vendin tonë të jenë më të mira dhe të ketë zhvillim. Për mua dhe media dhe politika janë një mision që nuk ka as kohë dhe as moshë.

Një natyrë solare si e juaja sa do të çedonte në një botë të egër, që transformon edhe femrat në politikë?

Mendoj që transformimi është individual dhe subjektiv. Çdo punë apo çdo detyrë që merr përsipër ose të besojnë për ta bëre kërkon etikën dhe transformim profesional sipas rastit.

Si një personazh i orientuar djathtas politikisht, ke pasur batuta apo biseda pikante me palën ‘kundërshtar’ kur iu është dashur ti intervistoni?

Asnjëherë, pasi kushdo ka zgjedhur apo ka pranuar të jetë në ndonjë nga formatet televizive që unë drejtoj e ka ditur sa të shenjtë e kam unë profesionalizmin. Ori gazetare dhe Ori me bindjet e saj nuk kanë qenë kurrë pengesë ndaj njëra tjetrës. Kam raporte shumë të mira profesionalisht me të gjithë të ftuarit edhe kur janë aktore politike.

Cilën do të përmendi si pikën kulmore të karrierës suaj këtë vit?

Padiskutim Ëndërrtjerrësit. Një format që dhe mua më bëri të nxjerr në pah për publikun një anë tjetër timen. E shijova shumë dhe isha e lumtur që me zgjodhën mua.

 

Më të lexuarat