Gossip

Ka inskenuar vdekjen! Dokumentari mbi këngëtarin e njohur që po çmend njerëzit

Ka inskenuar vdekjen! Dokumentari mbi këngëtarin e njohur që po

Një dokumentar i ri pretendon se reperi Tupac Shakur është ende gjallë dhe ndodhet në Nju Meksiko, pasi inskenoi vdekjen, dhe po mbrohet nga fisi Navajo.

Sipas dokumentarit, Tupac u arratis nga spitali në Las Vegas në vitin 1996, pasi u dërgua i plagosur nga atentati me armë.

Shumë fansa nuk besojnë në vdekjen e tij dhe janë të bindur se ai është ende gjallë. Regjisori Rick Boss do të eksplorojë teoritë e komplotit në dokumentarin e tij të ri ”2Pac: The Great Escape from UMC”.

Pasi u qëllua rreth 4 herë, Tupac vdiq në spital gjashtë ditë më vonë, por Boss nuk e përkrah këtë teori. Ai mendon se reperi u arratis nga spitali me një helikopter.