BREAKING NEWS

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja pse ndodhi sulmi me armë te zyrat e Top Channel

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të tjera largime nga listat e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të
x
BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x

Gossip

Ka një popull të tërë pas vetes! Një gaforre si Luiz Ejlli brenda shtëpisë së “Big Brother Vip” që po i 'çmend' të gjithë banorët

Ka një popull të tërë pas vetes! Një gaforre si Luiz

Që nga data e nisjes dhe deri më tani polemikat që krijohen nga banorët e “Big Brother VIP2” kanë transmetuar emocione të forta, ku secili banor me historitë dhe personalitetin e tij, është kthyer në protagonist të përditshmërisë sonë, duke na tërhequr edhe me raportet që krijojnë me njëri-tjetrin, por edhe me konfliktet që mbizotërojnë brenda në shtëpi.

Banorët e BBV2 po përfliten kudo në rrjet, dhe janë kthyer në protagonistët e përditshmërisë sonë, duke transmetuar shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve me njëri-tjetrin.

Një nga protagonistët e këtij sezoni padiskutim që ka qenë edhe Luiz Ejlli. Shumë i përfolur nga banorët e tjerë të shtëpisë më të famshme në Shqipëri, Luizi është i lindur në 12 korrik dhe i përket shenjës së gaforres në Zodiak.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TOP ALBANIA RADIO (@topalbania_radio)

Gaforrja është një shenjë kardinale e ujit. I përfaqësuar nga gaforrja, ky krustac oqeanik gërshetohet pa probleme midis detit dhe bregut, duke përfaqësuar aftësinë e Gaforres për të ekzistuar si në sferën emocionale ashtu edhe në atë materiale. Gaforret janë shumë intuitivë dhe shumë të ndjeshme ndaj mjediseve të tyre, si dhe jashtëzakonisht vetëmbrojtëse. Ashtu si kafsha e tyre shpirtërore qiellore, Gaforret janë të mbrojtur nga guaska të forta dhe të jashtme.

Gaforret kujdesen thellësisht për familjet e tyre dhe shpejt përvetësojnë rolet e kujdestarit. Por këto gaforre duhet të jenë të kujdesshëm: Kur Gaforret investojnë emocionalisht te dikë, ata rrezikojnë të mjegullojnë kufirin midis kujdesit të vëmendshëm dhe sjelljes kontrolluese. Gaforret tërheqin miqtë dhe partnerit përmes besnikërisë, përkushtimit dhe thellësisë emocionale të tyre.

Këta krustace janë mikpritës të shkëlqyeshëm dhe kënaqen duke u argëtuar me ushqim dhe rehati. (Gaforrja sundon stomakun, kështu që nuk ka asgjë që këto gaforre duan më shumë se një vakt i gatuar në shtëpi.)

Më të lexuarat