Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Ka qenë torturë", 4 vite pas lindjes, Arbana Osmani zbulon ushqimin e ndaluar gjatë shtatzënisë

Postuar: 14/08/2019 - 17:29

 Arbana Osmani ka zbuluar më herët se ushqimi i saj i preferuara janë sushit dhe shpesh e kemi parë t’i përgatisë vetë në shtëpi. Së fundmi ajo ka bërë pikërisht këtë gjë dhe të gjithë recetën e mënyrën e përgatitjes e ka ndarë me ndjekësit e saj. Në fund ajo ka treguar edhe rezultatin dhe duket se sushit i ka realizuar në mënyrë perfekte. Në të njëjtën kohë ajo u ka kërkuar ndjesë të gjitha grave shtatzëna që nuk mund të konsumojnë sushi, duke thënë se i kupton mjaft mirë sepse ka kaluar të njëjtën “torturë” si ato. “Kërkoj falje për gjithë shtatzënat. Mos ngrënia dot e sushit me peshk të gjallë ka qenë edhe për mua një torturë gjatë asaj periudhe”, ka shkruar Arbana përkrah një fotoje me sushi.

Gratë që janë shtatzënë nuk mund të konsumojnë këtë ushqim tradicional japonez, sepse peshku i pagatuar përmban më shumë baktere dhe parazitë, që mund të shkaktojnë infeksione dhe sëmundje, që prekin edhe fëmijën në bark. Megjithatë pas lindjes çdokush mund t’i konsumojë, njësoj si Arbana që sot 4 vite pasi është bërë nënë është e lirë për të ngrënë sushi. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 11:45

Pak javë më parë moderatorja e njohur Hygerta Sako ndryshoi statusin e saj në Facebook.

Postuar: 14/11/2019 - 11:10

Në Panairin e Librit këtë vit, ka pasur emra të rinj që janë bërë pjesë, personazhe të njohur që

Postuar: 14/11/2019 - 09:49

Në një bisedë në studion e emisionit “Soiree”, gazetarja Iva Tiço ka rrëfyer historit

Postuar: 14/11/2019 - 09:49

Spikerja e njohur e lajmeve, Anjola Hamzaj ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e Jonida

Postuar: 14/11/2019 - 08:43

Modelja e njohur shqiptare Angela Martini e ftuar në emisionin ‘Soiree’ rrëfeu jetën

Postuar: 14/11/2019 - 08:43

Biznesmeni i njohur gay, Elton Ilirjani ka reagua ashpër për dhunën e ushtruar ndaj transgjinorit

Postuar: 14/11/2019 - 07:24

Këngëtarja shqiptare, Elvana Gjata, ka njoftuar për fansat e saj se ajo po punon për projektin më