BREAKING NEWS

Detaje të reja për vajzën e showbizz-it e implikuar në botën e krimit/ Si i ndihmoi Marina Fara dhe mikesha e saj dy transportuesit e drogës t’i arratisen policisë (Telefonata që e 'fundosi')

Detaje të reja për vajzën e showbizz-it e implikuar në
x

Aktualitet

Ka surpriza! Zbuloni si do jetë moti për dtën e sotme

Ka surpriza! Zbuloni si do jetë moti për dtën e sotme

Gadishulli i Ballkanit do të jetë në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin rreshje shiu në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E premte 14 Shkurt 2020

Sot vendi ynë do të ndikohet nga kalimi i një fronti veriperëndimor. Moti do të jetë me vranësira mesatare, rreshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën veriperëndimore. Në zonat malore do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  3/10°C

Zonat e ulëta  8/16°C

Zonat bregdetare 9/17°C

E shtunë. 15 shkurt 2020

Nesër  moti do të jetë me diell dhe kalime të pakta të vranësira në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  0/11°C

Zonat e ulëta  3/18°C

Zonat bregdetare 7/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari