BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Gossip

“Kam vrarë nënën time”/ Goditi pas koke për vdekje të ëmën dhe komplotoi të ekzekutonte kryeministrin, aktori i njohur dënohet me burgim të përjetshëm

“Kam vrarë nënën time”/ Goditi pas koke për

Aktori, Ryan Grantham është dënuar me burgim të përjetshëm pasi u deklarua fajtor për vrasjen e nënës së tij, Barbara Waite, në vitin 2020.

24-vjeçari, i cili luajti rolin e Jeffery Augustine në dramën e adoleshentëve Riverdale, u dënua të mërkurën.

Ai u deklarua fajtor për vrasje të shkallës së dytë. Prokurorët thanë se ai kishte komplotuar gjithashtu për të vrarë kryeministrin kanadez Justin Trudeau.

Grantham pranoi se kishte qëlluar nënën e tij në pjesën e pasme të kokës ndërsa ajo luante piano në shtëpinë e tyre, në veri të Vankuverit.

“Kam vrarë nënën time”/ Goditi pas koke për

“Unë vrava nënën time”

Në një video në kamerën e tij pas vrasjes, aktori kanadez filmoi trupin e nënës së tij duke thënë: “Unë e qëllova atë në pjesën e pasme të kokës.”

Pasi piu birrë dhe tymos marihuanë për orë të tëra pas vrasjes, ai mbushi një makinë me tre armë, municione dhe 12 koktej molotov që i kishte bërë vetë, si edhe udhëzime për në rezidencën Rideau Cottage të Trudeau.

Ai udhëtoi afërsisht 200 kilometra në lindje deri në qytetin Hope, përpara se të kthehej dhe të shkonte në një stacion policie në Vankuver, ku i tha një oficeri: “Unë vrava nënën time”.

Grantham gjithashtu kishte konsideruar kryerjen e një akti masiv dhune në urën Lions Gate të Vankuverit ose në Universitetin Simon Fraser, ku ai kishte qenë student, rrugës përpara se të dorëzohej.

Grantham ka qenë në paraburgim për dy vjet e gjysmë, thanë zyrtarët e zbatimit të ligjit në Vankuver për Deadline, dhe ka marrë pjesë në një program të shëndetit mendor që nga arrestimi i tij.

Gjatë gjyqit, avokatët argumentuan se ai kishte luftuar me ankthin dhe depresionin klinik dhe kishte shprehur dëshirën për të vrarë veten dhe për të dëmtuar të tjerët në muajt para vrasjes së nënës së tij.

Ai nuk do të ketë të drejtë për lirim me kusht për 14 vitet e para të dënimit të tij të përjetshëm.