BREAKING NEWS

Në luftë të përditshme me COVID-19, kryeministri Rama jep lajmin e mirë nga spitali Infektiv

Në luftë të përditshme me COVID-19, kryeministri Rama jep
x

Gossip

Kate Middleton si kurrë më parë, tregon një anë që deri tani nuk e kishte ekspozuar më parë

Kate Middleton si kurrë më parë, tregon një anë që

Çfarë mendoni se ka më shumë rëndësi që fëmijët të kenë një jetë të lumtur? Kjo është një ndër “Pesë pyetjet e mëdha” që dukesha e Kembrixhit pyet prindërit dhe arsimtarët britanikë përmes një pyetësori në internet, të botuar në faqen e internetit të “Royal Foundation”.

Me një mesazh video të postuar në profilin në “Instagram” të “Kensington Palace”, Kate kërkon direkt nga qytetarët që t’i përgjigjen pyetësorit, i përqendruar në nevojat kryesore të fëmijëve në vitet e para të jetës.

Kate thotë: "Prindërit, familjet dhe arsimtarët janë në zemër të rritjes së gjeneratës së re dhe kjo është arsyeja pse unë jam aq i pasionuar kur i dëgjoj ata, po ashtu dhe mendimet tuaja".

Videoja tregon edhe imazhet e turneut që Kate ka bërë javët e fundit në shkolla dhe vende të tjera në Mbretërinë e Bashkuar, për të promovuar pyetësorin, të cilit i janë përgjigjur tashmë rreth 20 mijë persona.