BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton Shqipërinë, Ministria e Shëndetësisë thirrje urgjente: Nëse ndiheni keq kërkoni ...

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton
x

Gossip

“Kemi qenë gjithë kohën me rroba në kurriz”/ Këngëtarja shqiptare rrëfen periudhën e vështirë në jetën e saj: Babai im ...

“Kemi qenë gjithë kohën me rroba në kurriz”/

Gjatë një intervistë të dhënë për "Prive", këngëtarja e njohur shqiptare, Lori Kaçka, ka treguar për jetën e vështirë që ka bërë.

Artistja është shprehur se babai i saj ka qenë oficer dhe zhvendosja e familjes së saj nga Korça drejt Durrësit në vitin 1986 nuk ka qenë aspak e lehtë.

“Kam pasur një jetë shumë të vështirë. Babai im në atë kohë ka qenë oficer, ndërsa tani është në pension. Oficerët kanë pasur një jetë shumë të vështirë, sepse kemi qenë gjithmonë me rroba në kurriz.

Kemi ndërruar shumë vende. Nuk ka qenë e lehtë me të thënë të drejtën, por i jemi përshtatur punës së babait se ka qenë e domosdoshme që ne të shkonim ku të shkonte ai me punë”,- tregoi Lori.

Por kalimi nga një vend në një tjetër, e ka ndihmuar shumë këngëtaren, siç ajo vetë ka treguar.

“Unë kam pasur fatin të prek shumë nga trevat shqiptare, që do të thotë në Shqipërinë jugore, të mesme, në atë të veriut. Kjo në fakt më ka ndihmuar shumë në jetë, për shumë arsye dhe për shumë gjëra”,- rrëfeu Lori.

Më të lexuarat