BREAKING NEWS

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik
x

Gossip

“Kemi qenë të lumtur”, Marjana Kondi kthehet pas në kohë dhe tregon momentin që e bëri të shpërthente në lot

“Kemi qenë të lumtur”, Marjana Kondi kthehet pas në

Aktorja e mirënjohur Marjana Kondi ishte e ftuar pasditen e sotme tek “Rudina”, për të folur rreth emisionit të ri që ka nisur në TV Klan. Gjatë emisionit, u shfaqën edhe disa foto të fëmijërisë, ku në njërën prej tyre aktorja shfaqet së bashku me mamanë e saj.

Këto foto e emocionuan Marjanën e cila u përlot dhe foli për mamanë e të shkuarën e saj.

“Aty mund të jem 4-muajshe me mamin. Jam me mamin në qytetin Stalin. Mami i gatuante shumë mirë byrekët. Origjina e saj është nga Lekli, diku andej nga Gjirokastra, tashmë është bërë e Tepelenës më duket, por ajo gjithmonë e quante veten nga Gjirokastra sepse ka qenë një fshat ortodoks.

Gatuante shumë mirë byrekun. Mbaj mend atë mishin me patate, ose pulën me patate që e gatuanim të dielave. Pulën e bënim një pjesë supë, pastaj e piqnim dhe e hanim me patate, ka qenë ajo tradicionalja. Në mëngjes hanim trahana, kur s’kishim trahana, ajo na bënte petulla.

Gatuante shumë mirë, ka qenë një grua shumë nikoqire, me gjëra të vogla na ka bërë të jetojmë shumë të lumtur. Se tani pak a shumë, sikur s’ka shumë lumturi, por një gjë e veçantë është se ne në atë kohë kemi qenë të lumtur, e ndjenim lumturinë, kurse tani ka dalë njëçik, ka prioritete të tjera, është puna shumë intensive”, u shpreh Marjana.