BREAKING NEWS

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë Demokratike

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë
x
BREAKING NEWS

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të misioneve në Shqipëri, në ato vite kryeministër ishte Ilir Meta, priten të zbardhen emrat e ministrave dhe magjistratëve shqiptarë

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/ Erion Braçe thirrje urgjente të gjithë shqiptarëve: Mos keni frikë! Çohuni!

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/  Erion
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave anti-Covid në Gjermani, mijëra njerëz zbarkojnë në rrugë, një burrë pësoi atak kardiak teksa u arrestua nga policia (DETAJET)

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave
x
BREAKING NEWS

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda hotelit në Velipojë, pas 2 vajzave ndërron jetë edhe nëna. Ja si paraqitet gjendja e djalit të vetëm të familjes që ka mbijetuar

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda
x
BREAKING NEWS

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në mes të rrugës, njoftohen me urgjencë forcat xheniere

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në
x
BREAKING NEWS

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një tjetër lëvizje

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një
x

Gossip

Këngëtari i muzikës popullore kërkesë Ramës: Shife pak këtë punë z.kryeministër, mos na len pas dore!

Këngëtari i muzikës popullore kërkesë Ramës: Shife

Këngëtari i njohur i këngëve popullore, Arif Dushaj, sapo ka publikuar projektin më të ri muzikor, titulluar "Të lumit na". Kjo këngë e tij vjen në bashkëpunim me këngëtaren Erisa Dragoshi.

Ndërkaq, teksa protokolli i masave ndaj covid-19 vazhdon, të vetmet biznese që mbeten të mbyllura janë lokalet e dasmave, pasi nuk lejohen grumbullimet e mëdha.

Kështu, këngëtarët popullorë që këndojnë në ceremoni festive, kanë mbetur të zhgënjyer nga qeveria, pasi ende nuk ka një zgjidhje të mirëfilltë për ta.

Këngëtari Arif Dushaj ka reaguar në një Instastory, ku teksa ka bërë publike këngën e tij të fundit, ka dhe një kërkesë për kryeministrin.

"Kënga për dasmat shqiptare sapo doli, ishalla po na lan me bo dasma. Shife pak kët punë z.Kryeministër! mos na len pas dore", shkruan ai.  

Këngëtari i muzikës popullore kërkesë Ramës: Shife