BREAKING NEWS

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet nënkryetari që do të ketë kompetencat e kryetarit, ja kush emërohet

Më në fund ‘zhbllokohet' Gjykata e Lartë/ Zgjidhet
x

Gossip

Këngëtari i muzikës popullore kërkesë Ramës: Shife pak këtë punë z.kryeministër, mos na len pas dore!

Këngëtari i muzikës popullore kërkesë Ramës: Shife

Këngëtari i njohur i këngëve popullore, Arif Dushaj, sapo ka publikuar projektin më të ri muzikor, titulluar "Të lumit na". Kjo këngë e tij vjen në bashkëpunim me këngëtaren Erisa Dragoshi.

Ndërkaq, teksa protokolli i masave ndaj covid-19 vazhdon, të vetmet biznese që mbeten të mbyllura janë lokalet e dasmave, pasi nuk lejohen grumbullimet e mëdha.

Kështu, këngëtarët popullorë që këndojnë në ceremoni festive, kanë mbetur të zhgënjyer nga qeveria, pasi ende nuk ka një zgjidhje të mirëfilltë për ta.

Këngëtari Arif Dushaj ka reaguar në një Instastory, ku teksa ka bërë publike këngën e tij të fundit, ka dhe një kërkesë për kryeministrin.

"Kënga për dasmat shqiptare sapo doli, ishalla po na lan me bo dasma. Shife pak kët punë z.Kryeministër! mos na len pas dore", shkruan ai.  

Këngëtari i muzikës popullore kërkesë Ramës: Shife