BREAKING NEWS

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në Kombinat: Të thellohet hetimi!

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në
x

Gossip

Këngëtari i njohur bën veprimin më të vlerësuar për familjen e afro-amerikanit që ngriti botën në këmbë

Reperi Kanye West bëri një donacion prej 2 milionë dollarësh për të mbështetur familjet e George Floyd, Ahmaud Arbery dhe Breonna Taylor, një përfaqësues për West i tha “CNN”.

Dhurimi përfshin fonde për tarifat ligjore për familjet Arbery dhe Taylor, së bashku me bizneset me pronësi të personave me ngjyrë në krizë në Çikagon e tij, vendin e lindjes, dhe qytete të tjera.

Këngëtari i njohur bën veprimin më të vlerësuar

Përfaqësuesi i West tha që ai krijoi një plan arsimi për të mbuluar plotësisht shkollimin e kolegjit për Gianna Floyd, vajzën 6-vjeçare të George Floyd.

Dhurimi i West-it vjen pas protestave masive në të gjithë vendin pas vdekjeve. Shumë zëra në argëtim po bëjnë thirrje për t'i dhënë fund racizmit sistematik, brutalitetit policor dhe veprimit nga udhëheqja politike.