BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit të negociatorëve me BE-në (Emri)

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit
x
BREAKING NEWS

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin
x

Gossip

Këngëtari i njohur shqiptar lë mesazhin prekës në ‘Librën e Kujtimeve’ për Vjosa Berishën: Bëji të fala mamit

Këngëtari i njohur shqiptar lë mesazhin prekës në

Ditën e sotme janë mbajtur homazhet në Teatrin Kombëtar në Prishtinë për të nderuar jetën dhe veprimtarinë artistike të producentes të ndjerë, Vjosa Berisha. Homazhet nisën me një fjalim të kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama, më pas të producentit Yll Uka, e në fund ka folur edhe bashkëshorti i saj, Fatos Berisha.

Në mesin e emrave të njohur që ishin pjesë e ceremonisë ka qenë edhe Robert Berisha. Pas homazheve, Roberti ka shkruar fjalët më të mira në Librën e Kujtimeve, për producenten, me të cilën ai ka edhe lidhje familjare. Ai shkruan:

“Vjosa jonë ma e mira, të fala kon do që e takon atje, e sidomos mamit Teutë, që t’ka dashtë shumë. Të dojmë shumë – Robert Berisha”. Nëna e Robert Berishës u nda nga jeta në fillim të 2021 pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë.

Regjisorja e njohur Vjosa Berisha u nda nga jeta më 23 qershor në spitalin University College Hospital në Londër, pas një beteje disamujore me kancerin e vezoreve.

Këngëtari i njohur shqiptar lë mesazhin prekës në

 

Më të lexuarat