Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këngëtarja e njohur pëson krizë nervore, shtrohet në psikiatri

Postuar: 11/10/2018 - 09:15

Ajo është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun, e cila vitet e fundit nuk i ka pasur punët dhe aq mirë me shëndetin. Bëhet fjalë për këngëtaren Selena Gomez, e cila u shtrua në spital dy herë në dy javët e fundit. Herën e dytë mësohet se këngëtarja pësoi një çrregullim emocional, ndërsa tani ndodhet në një qendër të trajtimit të shëndetit mendor.

Burimet treguan për TMZ, se këngëtarja 26-vjeçare ishte në shtëpinë e saj javën e fundit të shtatorit, kur pësoi goditjen e parë. Thuhet se ajo ishte e dëshpëruar nga numri i ulët i qelizave të bardha të gjakut, kjo lidhur me transplantin e veshkave. Ajo u dërgua në spital nga një prej familjarëve.

Vetëm pak ditë më pas ajo doli nga spitali, ndërsa mësohet se javën e kaluar Selena u njoftua se rënia e rruazave të bardha të gjakut vazhdonte. Kjo i dha një tjetër goditje emocionale këngëtares.

Ajo raportohet se nuk kishte pranuar që të qëndronte e shtruar në spital, duke dalë kundër vullnetit të mjekëve.

Mediat raportojnë se Selena pësoi një krizë nervore dhe u frikësua shumë, pasi nisi të hiqte serumin nga krahu. Disa burime e cilësojnë episodin si krizë emocionale.

Ajo aktualisht ndodhet në një qendër trajtimi të problemeve mendore dhe po bën një terapi për sjelljet dialektike, të cilën këngëtarja e ka realizuar edhe më parë.

Më 23 shtator ajo tregoi se po bënte një pushim nga rrjetet sociale, me arsyen se komentet negative mund të lëndojnë këdo.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/03/2019 - 13:02

Puntata e djeshme e emisionit “Soiree” i ishte dedikuar qytetit të Tepelenës dhe të pranishëm ishin shumë personazhe të njohur me origjinë nga Tepelena të cilët argëtuan publikun me këngët, vallet dhe hist

Postuar: 21/03/2019 - 09:35

Sot është një nga këngëtaret më të njohura dhe të pasura, këngët e të cilës kanë bërë bujë në të

Postuar: 21/03/2019 - 07:42

Xheison Bafti një nga fëmijët e emisionit “Piter Pan” është kthyer në vogëlushin më

Postuar: 20/03/2019 - 23:17

 Ditën e sotme në emisionin e Rudina Magjistarit, ishte e ftuar moderatorja e njohur shqipta

Postuar: 20/03/2019 - 23:05

 Dojna Mema ka rrëfyer së fundmi në një intervistë për revistën “Class” emrat e

Postuar: 20/03/2019 - 22:55

Duket e pabesueshme, por ndodh në Rusi ku një aktore e filmave për të rritur, ka njoftuar se po p

Postuar: 20/03/2019 - 22:31

Rihanna ka publikuar një fotografi joshëse në Instagram.