BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Gossip

Këngëtaren me famë botërore e gjen belaja me përndjekësin në ditëlindjen e saj

Këngëtaren me famë botërore e gjen belaja me

Ariana Grande u sulmua përsëri nga një përndjekës i cili hyri në shtëpinë e saj në Montecito në ditëlindjen e saj të 29-të gjatë fundjavës. Nuk është hera e parë që personi në fjalë e bën diçka të tillë kundrejt këngëtares. Burri me emrin Aharon Brown, ndoqi Arianën vitin e kaluar kur arriti në shtëpinë e saj në Hollywood Hills me një thikë. Ai dyshohet se bërtiti ‘Do të të vras ‘ duke shkaktuar mjaft frikë.

Brown u arrestua për kërcënime kriminale në atë kohë dhe Grande iu dha një urdhër ndalimi pesë-vjeçar kundër tij pas incidentit. Për fatin e saj, Ariana nuk ishte në shtëpi kur dyshohet se ndodhi ngjarja dhe policia mbërriti dhe arrestoi Brown menjëherë pasi u ndez alarmi i sigurisë.

Brown është akuzuar për ndjekje, dëmtim të linjave të energjisë, vjedhje, shkelje të një urdhri gjykate dhe pengim. Ai është deklaruar i pafajshëm dhe tani është në paraburgim, sipas TMZ.

Kjo nuk është hera e parë që Grande vihet në shënjestër të një sulmuesi të tillë. Në maj të vitit 2020, Grande dhe nënës Joan iu dhanë urdhra ndalimi pesë-vjeçar kundër një ndjekësi të quajtur Fidel Henriquez. Por kësaj radhe sulmuesi nuk e kërcënoi por ai kaloi fshehtas sigurimin për të lënë një shënim dashurie në derën e saj.

Fenomeni i përndjekjes nuk është diçka e re në botën e famës. Mjaft figura të famshme detyrohen të lëvizin me sigurim apo të kufizojnë fare lëvizjen për shkak të rasteve të tilla.