Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Gossip

“Këto dy zonja më mësuan të jem grua dhe jo çupë apo vajzë e përkëdhelur”, moderatorja e njohur e ‘Top Channel’ flet hapur dhe bën dedikimin emocionues (FOTO)

“Këto dy zonja më mësuan të jem grua dhe jo

Moderatorja e ‘Top Channel’, Dojna Mema nuk ngurron në çdo moment të na tregojë lidhjen e veçantë që ka me gjyshen e saj, të cilës i ka hapur edhe një profil në Instagram.

Sëfundmi Doja ka qenë më gjyshen dhe motrën me pushime në Përmet, aty ku nëna e saj ka takuar edhe motrën e vet, që sikurse thotë Dojna kanë një raport për t’u adhuruar.

Gjatë këtyre pushimeve Dojan ka publikuar një foto më nënën dhe motrën e saj, të cilat i kanë mësuar të jetë një grua e vërtetë dhe jo një çupë apo vajzë e përkëdhelur.

“Këto dy Zonja(motra) më kanë mësuar se c?do të thotë të jesh Grua! Jo c?upë, as vajzë përkëdhelake, por Grua! Gjyshja ime më vendosmerinë e një 17 vjec?areje që ja del të bëjë Universitet pa mama e baba, të bëjë karrierë, të ngulë këmbë fort derisa t’ia dalë, pa i rene shkurt. E ndersa Nena Balja me thjeshtesine me te sinqerte, teksa me zgjat parate qe kursen nga pensioni dhe me thote: Merri te lutem, se mua me mbushet shpirti plot kur jap, jo kur marr. Bli nga ato fustanet e bukura qe vesh ti”. Keto dy Zonja nuk ankohen nje here, nuk gjykojne kurre, nuk dorezohen, nuk kerkojne, nuk peshojne! Keto dy Zonja me kane mesuar se c?do te thote te jesh Grua!”- ka  shkruar Dojna në Instagram.

Më të lexuarat