BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Gossip

Kinematografia amerikane në zi, shuhet aktori i famshëm (EMRI+FOTO)

Kinematografia amerikane në zi, shuhet aktori i famshëm (EMRI+FOTO)

Aktori amerikan Clarence Ëilliams III ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare në shtëpinë e tij në Los Angeles, nga pasojat e kancerit të zorrës së trashë, lajmëroi agjenti i tij Peg Donegan njoftoi të Dielën.

Ëilliams lindi në Neë York më 21 gusht 1939. Në Amerikë, ai u bë i famshëm për rolin e tij në serialin amerikan të krimit “The Mod Squad”, në të cilin ai luajti me Michael Cole dhe Peggy Lipton.

Seriali u transmetua në ABC nga 1968 deri në 1973. Publiku i filmit gjithashtu e kujton atë për rolin e tij si babai në “Purple Rain”, në të cilin këngëtari i muzikës rok Princi bëri debutimin e tij si The Kid, për rolin e tij si agjent i FBI Roger Hardy në serinë televizive “Tëin Peaks”, si një polic i mirë në “Deep Cover”. ai gjithashtu fitoi një rol në “Sugar Hill” me Ëesley Snipes.

Ai e filloi karrierën e tij në filmin “Dark of the Moon”, dhe ai gjithashtu interpretoi në Broadëay në shfaqjen “The Great Outdoors”.

Në karrierën e tij dyzet vjeçare, ai ka luajtur në seriale dhe filma të shumtë, përfshirë “52 Pick-Up”, “Against the Ëall”, “Reindeer Games”, “The General’s Daughter”, “American Gangster”, “Half Baked” dhe “Butler i Lee Daniels”.

Kinematografia amerikane në zi, shuhet aktori i famshëm (EMRI+FOTO)

Më të lexuarat