BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Gossip

Kinematografia në zi/ Na ka bërë të gjithëve për të qeshur, ndahet nga jeta aktori i njohur (EMRI+FOTO)

Kinematografia në zi/ Na ka bërë të gjithëve për

Të gjithë ne që kemi parë filmin “Dasma ime greke”, (My Big Fat Greek Wedding), kemi qeshur pafund me batutat e Gus Portokalos, babait të Toulas, tek i cili jo në pak raste shihnim ngjashmëri me baballarët tanë.

Në paqe dhe nga shkaqe natyrale, Michael Constantine aktori që i dha shumë këtij filmi, ka ndërruar jetë në moshën 94-vjeçare.

Nia Vardalos, e cila ishte jo vetëm protagonistja ( vajza e tij në film), por edhe ajo që shkruajti skenarin e komedisë së famshme, i ka kushtuar këto fjalë ikjes së Michael.

Kinematografia në zi/ Na ka bërë të gjithëve për

“Michael Constantine, babai i “familjes” sonë, një dhuratë për fjalën e shkruar dhe gjithmonë një mik. Aktrimi me të u pasua me shumë dashuri dhe argëtim. Unë do ta çmoj këtë njeri që solli në jetë Gusin. Ai na dha shumë të qeshura, por tani meriton të pushojë. Të duam Michael”, ka shkruar ajo.

Aktori luajti gjithashtu në filmin “Big Fat Greek Wedding 2”, xhiruar në vitin 2016 që ishte dhe shfaqja e fundit e tij në ekranin e madh të kinemasë.

 

Më të lexuarat