BREAKING NEWS

Videoja e Marinës Amerikane: "Ata janë mes nesh". Pentagoni konfirmon: "Imazhe autentike", këtu janë alienët

Videoja e Marinës Amerikane: "Ata janë mes nesh". Pentagoni
x

Gossip

Kinematografia në zi/ Na ka mbajtur të gjithëve të mbërthyer pas ekranit me rolet e saja, ndahet parakohe nga jeta aktorja e njohur, bashkëshorti i saj jep lajmin e trishtë: Shko tani vogëlushe!

Kinematografia në zi/ Na ka mbajtur të gjithëve të

Një lajm i trishtë ka ardhur për botën e kinematografisë. Ka ndërruar jetë në moshë 52-vjeçare, aktorja Helen McCrory e njohur për rolet e saj në “Peaky Blinders” dhe në tre filma të “Harry Potter”.

Aktorja e njohur u nda nga jeta  si pasojë e një sëmundjeje tumoriale. Lajmin e hidhur e dha bashkëshorti i saj, Damian Lewis. Ai ka treguar se McCrory është ndarë nga jeta paqësisht në shtëpi pas një beteje heroike me kancerin.

“Ajo vdiq, ndërsa jetoi. Pa frikë. Zot ne e duam atë dhe e dimë se sa me fat jemi që e patëm në jetën tonë. Ajo shkëlqente kaq shumë. Shko tani vogëlushe në ajër dhe faleminderit”, ka shkruar ai në një postim në “Twitter”.

Pas këtij lajmi të trishtë reagoi edhe autorja e Harry Potter, J. K. Rowling, përmes në postimi në rrjete sociale. Ajo u shpreh e trishtuar për ndarjen nga jeta të McCrory, duke theksuar se ajo ishte një aktore e jashtëzakonshme dhe një grua e mrekullueshme, që fatkeqësisht u largua shumë shpejt.

Ndërsa krijuesi i “Peaky Blinders”, Steven Knight, shkroi në një postim: “Helen ishte një aktore e madhe e brezit të saj. Ajo ishte shumë e fuqishme dhe e kontrolluar dhe kjo është shumë e trishtueshme”.

McCrory ishte një nga aktoret më të respektuara dhe la gjurmë duke luajtur rolet e grave të vështira dhe ndonjëherë të frikshme. Ajo pati një rol të rëndësishme në “Peaky Blinders” dhe atë të aleates mashtruese të Voldemort, Narciss Malfoy në filmat e “Harry Potter”. Aktorja la pas 2 fëmijë, 14 dhe 13 vjeç, që kanë ardhur në jetë nga martesa e saj me Damian Lewis.