BREAKING NEWS

Telefonata që i habiti të gjithë në studio! Zbulohet kush është modelja shqiptare që i ka marrë mendjen Silvio Berlusconit!

Telefonata që i habiti të gjithë në studio! Zbulohet kush
x

Gossip

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur franceze, mes dhimbjes së madhe djali i saj jap lajmin e trishtë (EMRI+FOTO)

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur franceze, mes

Një lajm i trishtë ka ardhur sot për botën e artit. Ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare aktorja e njohur franceze, Nathalie Delon.

Lajmin e bëri me dije për AFP djali i saj, Anthony, i cili u shpreh se aktorja vdiq të enjten në mëngjes pasi ishte prekur nga kanceri.

“Nëna ime vdiq këtë mëngjes në 11 të mëngjesit në Paris, e rrethuar nga familja dhe miqtë e saj. Ajo vdiq nga një kancer shumë i shpejtë,” tha ai.

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur franceze, mes

Delon, me origjinë spanjolle, lindi në 1 Gusht 1941, në Oudja të Marokut, përpara se të transferohej në Paris në 1962 pasi ndarjes nga bashkëshorti i parë, Guy Barthélémy, me të cilin kishte një vajzë. Aktorja u martua më pas me Alain Delon në verën e vitit 1964 para se të divorcohej katër vjet më vonë. Ajo ishte e njohur më së shumti për publikun e gjerë për rolin e saj në “The Samurai” në 1967.

Ajo ka interpretuar në më shumë se 30 filma gjatë viteve 1970, duke përfshirë “Ushtria e hijeve”, “Një grua besnike”, ose “Le temps des vacances”. Më pas, Delon do të kalonte menjëherë pas kamerave duke realizuar filmin “They Call It an Açident” (1982) dhe “Sweet Lies” (1986), me Treat Williams.

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur franceze, mes

Më të lexuarat