BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Gossip

Kinematografia në zi, ndahet nga jeta aktorja me famë botërore

Kinematografia në zi, ndahet nga jeta aktorja me famë botërore

Aktorja e njohur Suzanne Shepherd ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare, në shtëpinë e saj në New York.

Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur një person i afërt i familjes për revistën “People”, ndërsa nuk zbuloi shkakun e vdekjes.

Vajza e Suzanne’s Kate thuhet se i tha TMZ se nëna e saj vuante nga sëmundja pulmonare obstruktive kronike, por shkaku i vdekjes nuk është përcaktuar ende.

Suzanne u bë e njohur në rolin e saj në “The Sopranos”, ndërsa e portretizoi personazhin në 20 episode nga viti 2000 deri në vitin 2007 gjatë shfaqjes së shfaqjes, sipas IMDB.

Ajo luajti në disa filma dhe seriale që nga vitet 1980. Sipas IMDB, roli i saj i parë i madh ishte në vitin 1988 “Mystic Pizza”. Ajo vazhdoi të luajë në klasikun e vitit 1990 të Martin Scorsese “Goodfellas” si nëna e Karen, si dhe në Lolita të vitit 1997 dhe Requiem për një ëndërr të vitit 2000. Roli i saj i fundit i dokumentuar ishte Tess në 2023’s “The Performance”.

Ajo la pas vajzën Kate Shepherd, dhëndrin Miles McManus dhe mbesën Isabelle Shepherd.