BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Gossip

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta në moshën 54-vjeçare aktori i njohur, miqtë e tij rrëqethin me dedikimet e tyre: I shkatërruar për këtë lajm kaq të trishtë! (EMRI)

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta në moshën 54-vjeçare

Një lajm i trishtë ka ardhur sot për botën e kinematografisë. Ka ndërruar jetë si pasojë e një tumori në tru aktori 54-vjeçar Paul Ritter. Ai ka ndërruar jetë një ditë më parë dhe djalin e hidhur e kanë dhënë familjarët e tij.

Sipas agjentit të aktorit, Ritter ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij pranë familjes, gruas dhe 2 djemve.

“Me hidhërim të madh konfirmojmë që Paul Rotter është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme. Ai ndërroi jetë paqësisht në shtëpinë e tij me bashkëshorten Polly dhe djemtë Frank e Noah. Ai ishte 54 vjeç dhe vuante nga një tumor në tru”, ka thënë përfaqësuesi i tij.

Nga ana tjetër, bashkëpunëtorët e aktorit u shprehën të pikëlluar për humbjen e tij, ndërsa e vlerësuan lart figurën e Ritter.

“I shkatërruar për këtë lajm kaq të trishtë. Paul ishte një njeri i dashur, i mrekullueshëm. I sjellshëm, shumë i kujdesshëm dhe aktori më i mirë me të cilin kam punuar”, është shprehur Robert Popper.

Aktori i njohur ka luajtur në disa filma duke përfshirë Harry Potter dhe Friday Night Dinner, Ritter ishte gjithashtu një aktor i talentuar i skenës dhe ishte nominuar për një çmim Olivier më 2006 për interpretimin e tij në Coram Boy dhe për një çmim Tony për rolin e tij më 2009 në Conquests Norman.

Kinematografia në zi/ Ndahet nga jeta në moshën 54-vjeçare